48 hodin v L. A.

Hollywood-boulevard-3-800x533

Předávání Oscarů je za dveřmi, pojďme nakouknout na město andělů z nejvic cool výhledů a míst podle naší „cali“ spojky Evy Schusterman.

 

hollywood-sign-mulholland

Pobyt v LA by nebyl kompletní bez návštěvy Hollywoodu. Začneme přímo u proslaveného nápisu Hollywood, původně Hollywoodland, který se tyčí na vrcholku Mount Lee a prakticky se nedá nevidět. Proto bych se neobtěžovala jízdou přímo k názvu a raději bych si pohled vychutnala z ikonické Mulholland Drive, která skýtá několik skvělých vyhlídkových míst nejen na obří litery, ale i na celé město.

 

shutterstock_115522801

Další úžasný výhled od Pacifiku až po downtown vám nabídne Griffith Observatory, která patří mezi jednu z největších atrakcí v LA. Najdete tu restauraci, výstavy a snad všechno o vesmíru. Můžete sem dojet autem, na kole, nebo si sem vyšlápnout jednou ze strmých cest. Většinou tu panuje skvělá viditelnost, ale může se vám stát, že město bude halit podivný oblak. To je bohužel smog, který LA začíná sužovat čím dál víc.

 

773e8ec5cd1c15922caf992ccead6c1e

No a hurá na Hollywood Blvd – chodník slávy. Připravte se na spoustu turistů a individuí, pochybných superheroes, prodavačů star tours, ohromné množství gift shopů a tetovacích studií. Zapomeňte na pompézní, glamour a okouzlující místo plné celebrit. To byste byli zklamaní. Zůstaňte jenom v rozmezí tří bloků od TCL Theatre, jinak si budete muset zacpat nos… Ale pokud přece jen dojdete trochu dál, narazíte na Capitol Records. Stavba byla první kulatou kancelářskou budovou na světě a před vchodem má na chodníku hvězdy všech členů kapely Beatles.

 

gallery-2-large2

Křižovatka Hollywood Boulevard a Highland je naprostá turistická Mekka. Tvoří ji třípatrový multifunkční komplex plný restaurací a obchodů Evropany tolik oblíbených, jako je Victoria’s Secret, Guess, Gap a další. Nemůžete pak minout ani Dolby Theatre (do roku 2012 Kodak Theatre). Ano, sál, kde se každoročně koná udělování Oscarů. Jména všech, kteří tuto světoznámou sošku získali, jsou vystavena po celém objektu. Pořádají se zde koncerty i jiné společenské akce, např. American Idol, Daytime Emmy Awards…

Chcete s jistotou vidět celebritu? Zajděte si na natáčení nějaké show. Třeba zrovna show Jimmyho Kimmela se natáčí v původním Masonic Hall hned vedle El Capitan Theatre, naproti Hollywood Highland Center. Lístky je nutné zarezervovat předem na stránce www.1iota.com a jsou zdarma. Samotné natáčení netrvá tak dlouho, ale rozehřívání publika a interakce s účinkujícími a s crew ano.

 

RooseveltHotel03

Chcete zůstat na noc v Hollywoodu? Zamluvte si noc v hotelu Roosevelt, nejstarším fungujícím hotelu, kde na vás opravdu může dýchnout původní a ten pravý Hollywood. Říká se, že je plný duchů. A ne tak ledajakých. Mají zde i dva duchy celebrit, původních hostů tohoto hotelu, Marilyn Monroe a Montgomeryho Clifta. Roosevelt je tak trochu párty hotel, hlavně o víkendu, takže si nejsem jistá, zda tu nestraší spíš duch alkoholu… Ale nebojte se, spánku se vám dostane. Podniky zavírají ve dvě ráno. A pokud mají někde stále otevřeno, tak vás s jistotou mohu ubezpečit, že vám už nikde nenalijí!

Chcete vyrazit do klubu přímo v Hollywoodu a West Hollywoodu? Je jich tu spousta. Pokud se dostanete dovnitř hned, určitě nejde o úplně ten ze všech nejvíc populární klub. Do nejoblíbenějších klubů se dostanete jen přes nějaké známé, nebo jste-li ochotni zaplatit si stůl s bottle servisem. Láhev vodky vás vyjde na 300 dolarů a minimální objednávka čítá dvě či tři láhve…

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A kam se vydat dál? Sunset Strip je míli a půl dlouhá část Sunset Blvd ve West Hollywoodu a jedna z nejslavnějších ulic na světě. Každý si tu přijde na své. Je to jedno z posledních míst, kde se můžete pohybovat pešky, aniž byste budili pozornost. Zastávky, které nesmíte minout, jsou Whisky A Go Go, Viper Room, The Roxy Theatre a Rainbow Bar and Grill. Pokud vás ale chození a koktejly přece jen zmůžou, naskočte do Uberu nebo Lyftu, ty vás za pár dolarů přepraví do další destinace. Nainstalujte si jejich app hned po příletu!

 

IMG_1669

Original Pantry Cafe

The Pantry pro místní – další LA must – otevřené již od roku 1924. Známé tím, že servíruje Coleslaw každému zákazníkovi – i k snídani. Platí se pouze hotově. Typická americká diner v downtownu, otevřeno 24/7. Může si vedle vás sednout primátor města anebo hlídač parkoviště odnaproti.

 

IMG_5732

In-n-Out

Pokud fastfood, tak jedině tenhle – Kaliforňany velice oblíbené, jednoduché menu, známé pro svůj slogan „never frozen, always fresh“. A až tam budete, objednejte si animal style…

Lacma, The Broad

Pro milovníky umění „a must“ – do Lacmy se dostanete kdykoli, do relativně nově otevřené Contemporary Art Museum Broad si zarezervujte lístek dopředu, pokud nechcete stát dvouhodinovou frontu.

 

bazen-v-CHM

Chateau Marmont 

Velice exkluzivní hotel, známý celebritám a komukoli, kdo ve městě něco znamená. Ti tu přebývají, nebo dokonce bydlí. Je to tu stále dost divoké, onehdy jsem slyšela útržek telefonátu na recepci; volající se ptal, kolik stojí televize, protože jim prý vypadla z okna… Jestli se vám nepoštěstí zůstat přes noc, alespoň zajděte na drink vedle do baru Marmont, který je přístupný veřejnosti.

 

 

IMG_8457

Eva Schusterman pochází z Českých Budějovic, ale v Kalifornii žije už patnáct let. Věnuje se tu stylingu a produkci fotografování módy a denní i noční cvrkot v LA zná velmi důvěrně. 

foto: shutterstock, archív