(art) Kaligrafická kolekce Montblanc Meisterstück Calligraphy

NO_37_CALIGRAPH_STILL_3098_final_1911129

Nová kolekce psacích per Meisterstück Calligraphy oslavuje umění kaligrafie a jejího zrodu napříč kulturami inovativním hrotem a uměleckým řemeslným zpracováním Montblanc. 

NO_38_CALIGRAPH_CLOSE_5297_final_1911131
Kaligrafie, starořecký výraz pro “krásné psaní”, je vytříbené umění vtisknout ručně psaným literám a textům půvabný a umělecký vzhled. Delikátně zpracovaná, inkoustem psaná písmena nevyžadují jenom zručnost, trpělivost a cvik, ale také ty správné nástroje.

CPTR01_MontBlanc_S02_057-V2_1942238

Montblanc je úzce spjat s uměním psaní. V nové kaligrafické kolekci Meisterstück Calligraphy se Montblanc opírá o svoje know-how a posouvá estetiku ručního psaní pomocí nového flexibilního hrotu Flex nib. Inovativní hrot vyrobený ze zlata se při psaní ohýbá a rozevírá tak, aby umožňoval co nejpropracovanější kaligrafický efekt.

119688 - Meisterstück Solitaire Calligraphy Fountain Pen_1842703

 

Proslulé pero Meisterstück Yellow Gold 149 je vybaveno novým hrotem Flex nib ze zlata s jedinečnými vlastnostmi a pružností, umožňujícími variabilitu a různé styly písma. Štíhlost hrotu a speciální geometrie jeho špičky umožňuje při psaní dosáhnout vysoké úrovně přesnosti. Flexibilní hrot se dokáže při snížení tlaku na pero okamžitě uzavřít, což je důležitá charakteristika pro mnoho kaligrafických stylů. Různé šířky linek vyvíjením různého tlaku vytvářejí na papíře různé barevné odstíny.

Kaligrafická kolekce Meisterstück Calligraphy je vyvedena v černém laku s víčkem a tělem potaženými pravým plátkovým zlatem pod průsvitnou vrstvou laku. Zlaté plátky jsou nanášeny v tenkých vrstvách ručně, což dodává každému instrumentu jeho vlastní charakter.

Foto: Montblanc