(auta) Nejstylovější vozy v historii

MAIN

Některá auta jsou navržena bezpečně, úsporně a dostupně. Ničím zajímavým neoslní a dovezou vás průměrnou rychlostí a mají dobrou výdrž zadního nárazníku, když se o vás někdo otře. 

Pak ale existují vozy, které jejich tvůrci dotáhli k dokonalosti. Nebo je spíše navrhli jako kdyby neměl být zítřek a jediný existující nápoj byla tequila. A o to víc je milujeme.

Alfa Romeo Giuletta Spider
Alfa Romeo Giuletta Spider
Aston Martin DB5
Aston Martin DB5 – řídil ho Bond.
Cadillac Eldorado Biarritz
Cadillac Eldorado Biarritz – tohle auto zná každý. A každý se za ním otočí, když projede kolem. V šedesátých letech na něj přidali křídla a turbíny a vznikl symbol doby, kdy byla Amerika skutečně snem.
Lamborghini Huracán
Lamborghini Huracán
Jaguar E-Type
Jaguar E-Type – Enzo Ferrari řekl, že tohle je nejkrásnější auto na světě. A s ním by se přeci nikdo nehádal.
Chevrolet Corvette C3 Stingray
Chevrolet Corvette C3 Stingray – na jednu stranu jej vyrobili docela lacině a má 80’s disco vibe. Na straně druhé si je pořídili astronauti Apolla 12 aby jim ladili s obleky a brýlemi. O 40 let později má Stingray nakročeno být nejstylovějším autem vůbec.
Fiat 500
Fiat 500 – ikona, která přežila roky, dočkala se upgradu ale na původní model nic nemá. Není sice tak oslnivý jako Aston Martin nebo Porsche, ale musíte uznat, že na něm něco je.
Ferrari 365 GTB4 Daytona
Ferrari 365 GTB4 Daytona
Mercedes Benz 230SL
Mercedes Benz 230SL – kdybyste někdy jeli do svého domu na riviéru a vedle vás seděla Angelina Jolie s hedvábným šátkem kolem vlasů, asi nemůžete vybrat jiné auto.
Mercedes Benz G-Wagen
Mercedes Benz G-Wagen – kolos z německé oceli evokuje tank a oproti jiným nabušeným autům, které si pořizují muži, co jinde nabušení nejsou, tohle má natolik nadčasový look, že nevíte, jestli je rok výroby 1985 nebo 2019. A proto vydrží na věky.
Porsche 911 by Singer
Porsche 911 by Singer – na míru vyrobený kousek, který na na vyšším estetickém levelu, než klasické modely. Tohle už není auto, které si pořídit, když máte krizi středního věku. Tohle si musíte pořídit, když jste v životě už naprosto spokojen a víte, co děláte.
Tesla Model S P100D
Tesla Model S P100D – klasicky elegantní a minimalistický designje o mnoho lepší, než u aut, která byla futuristicky navrhována automobilkami po celém světě. Na Teslách je nejlepší to, že pokud člověk nezná logo, nepřitahují pozornost jako pěst na oko ale stejně zaujmou. Takový tichý luxus.