(auta) Svěží styl a větší výkonnost BMW ALPINA D5 a B5

BMW_ALPINA_D5S_RGB_02

Výrobce automobilů BMW ALPINA, vyráběných na bázi vozů BMW, představuje nové modely založené na konstrukčních podnětech sedmé generace pětkové série. Vozy jsou k dispozici s výkonnými naftovými a benzínovými motory, včetně celé řady novinek umožňujících ještě větší rychlost a zážitek z jízdy.

Model BMW ALPINA D5 S je dieselem v novém provedení, který nastavuje laťku ve své výkonnostní třídě. Řadový vznětový šestiválec o objemu 3,0 litru, přeplňovaný trojicí turbodmychadel, dosahuje působivého výkonu 300 kW a maximálního točivého momentu 800 Nm. Ten je dostupný v rozmezí od 1 750 do 2 750 otáček za minutu, což z poslední verze činí nejlepší vůz ve své kategorii.

Limuzína BMW ALPINA D5 S Saloon dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 4,4 vteřiny (model Touring za 4,6 sekundy), přičemž své sprinterské představení do úrovně 200 km/h zvládne za 17 sekund (model Touring za 17,2 sekundy), s maximální rychlostí 286 km/h (model Touring 283 km/h). Díky tomu patří BMW ALPINA D5 S mezi nejrychlejší dieselová auta na trhu.

BMW_ALPINA_D5S_RGB_01

Model BMW ALPINA B5 nabízí vzácně vyváženou kombinaci výkonnosti, exkluzivity a luxusu v novém, soudobém provedení. Zaujme především ostrou odezvou a výrazně dynamičtějším přísunem hnací síly v celém rozmezí otáček motoru. Nejnovější vidlicový osmiválec o obsahu 4,4 litru přeplňovaný dvěma turbodmychadly podává skutečně imponující výkon 457 kW při maximálním točivém momentu 800 Nm v celém rozmezí otáček.

BMW_ALPINA_B5_RGB_01

Limuzína BMW ALPINA B5 Saloon dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 3,4 vteřiny (model Touring za 3,6 sekundy), přičemž s maximální rychlostí 330 km/h (model Touring 322 km/h) patří BMW ALPINA B5 mezi nejrychlejší automobily tohoto typu.

Oba nové modely jsou vybaveny dvacetipaprskovými 20“ kovanými koly ALPINA CLASSIC, která se stala opravdovou ikonickou značkou vozidla. Design nových modelů ALPINY a jejich aerodynamické prvky podtrhují čisté a přesné kontury vozů řady 5, které kombinují dynamičtější vzhled s věcnou funkcionalistickou formou.

BMW_ALPINA_B5_RGB_10

Povrchová úprava karoserie v barevných metalických odstínech ALPINA Blue a ALPINA Green je vyhrazena výlučně pro modely BMW ALPINA a dodává vozidlům BMW ALPINA B5 elegantní a exkluzivní vzezření. Volit však lze různé odstíny z velmi široké nabídky barevného provedení.