Barbourka bude tvá

barbour2

S praktickou bundou anglické „upper class“ je zima brnkačka. Nově ji zakoupíte v prvním Barbour Original Store u nás.

Móda je pomíjivá, styl je věčný, praví známé heslo, a do druhé kolonky rozhodně patří tradiční povoskovaná bunda Barbour. Konečně si ji můžete zakoupit i u nás. A to v prvním pražském monobrandu této klasické anglické značky, který na sklonku loňského roku přivítal první zákazníky v Nákupní galerii Myslbek.

Ikonickou značku Barbour v Čechách nabízí společnost Vermont, která má zastoupení mj. pro Gant, La Martina, Nautica a Tiger of Sweden. V regálech určitě najdete i dva klasické modely povoskované bundy Bedale (určené původně pro jezdectví) a Beaufort (k lesní honitbě). Oblíbili si je jak členové britské královské rodiny a angličtí farmáři, tak i městští hejsci a hipsteři. barbourAž dosud si světaznalci kupovali barbourky jen v pražském butiku Denim Heads. Nyní však dostávají konečně možnost zvolit si nejen z několika kusů, ale i z celé ucelené kolekce Barbour. Za nás je trošku na škodu, že svůj monobrandový obchod má tak slovutná značka v útrobách obchodního domu a neskví se v některé z historických pražských ulic, kde by jí to slušelo víc.

Značka Barbour začala psát svou první kapitolu v roce 1894. Své odolné produkty do nečasu zpočátku cílila na námořníky a farmáře. Skutečného hype se jí dostalo až v osmdesátých letech, kdy se značka stala nejen symbolem mladé anglické upper class žijící na rozlehlých venkovských panstvích, ale posléze i jejich městských napodobitelů. K slavným nositelům výrobků Barbour se svého času řadila princezna Diana s princem Charlesem. Nyní se k nim můžete přidat i vy.

Barbour Original Store, Nákupní galerie Myslbek, P-1

Text: Tomáš Otta, Foto: Barbour