Bellerin jako první fotbalista v Anglii promluvil na Oxfordské unii

Bellerin na Oxforské unii

Na Oxfordské unii už zasedal velký seznam slavných jmen. Politici, herci nebo hudebníci, ti všichni se vystřídali v pověstné staré komnatě debatní společnosti. Vůbec poprvé tam ale přednášel aktivní hráč anglické Premier League. V pondělí dostal tu čest obránce Arsenalu Hector Bellerin.

Hraje nejlepší fotbalovou ligu světa, je považován za jednoho z nejtalentovanějších pravých beků v Evropě a mimo jiné se velice zajímá o módu. Dvaadvacetiletý Hector Bellerin měl příležitost promluvit o široké škále témat na Oxfordské unii.

Nadějný fotbalista odešel ze své rodné země do Londýna již v útlém věku. Jeho začátky tak nebyly vůbec jednoduché. „Rozdíl mezi Barcelonou a Arsenal byl jako den a noc. Ve Španělsku jsem působil do šestnácti let, když jsem přišel do Londýna, byl ze mě profesionál,“ vysvětlil Bellerin na přednášce.

Mimo fotbal se horlivě zajímá o módu. Nedávno navštívil přehlídku návrháře Giorgia Armaniho, na londýnském Fashion Weeku se objevil v bizarním pyžamu a Gucci pantoflích. Díky tomuto outfitu se dostal na několik titulních stran v Británii.

Španělský obránce to kvůli svému přehnanému zájmu o styl často schytává. „Když mě lidi vidí na módní přehlídce nebo tak, spousta z nich mi jich píše, ať se raději soustředím na zápasy. Já si jenom říkám ‚Nebojte se,“ uklidňoval Bellerin fanoušky. „Jsem přeci taky jen člověk. Mám své zájmy a vášně. Stejně tak hraji fotbal a na ten se soustředím nejvíc,“ měl jasno.

Rodák z Barcelony v minulosti ukázal také dobré srdce. Za každou odehranou minutu na loňském mistrovství Evropy hráčů do 21 let věnoval 50 liber obětem požáru Grenfell Tower v červnu 2017.

Text: Erik Krajdl, ig: @erikkrajdl