(bizár) 5 nejdražších rozvodů v historii

Radica

Představte si tu situaci. Zamilujete se, oženíte se, budujete společný život a začnete vydělávat spoustu peněz.  Pokud jste se navíc poznali, když jste nic neměli, nemá smysl řešit předmanželské smlouvy. No a po dvaceti letech se pak rozvedete a přijdete skoro o všechno.

V tomhle počasí je dobré číst něco relaxačního. A je pozitivní, že o podobnou částku nikdy nepřijde nikdo z nás.

Č. 6 – Harold Hamm a Sue Ann Arnall – 975 milionů dolarů

Ropný magnát se začal s manželkou rozvádět v roce 2012 a natolik ho to rozčilovalo, že jí sám od sebe vypsal šek na výše zmíněnou částku. Ona si však nevybrala cash a ještě pár let se soudila o vyšší vyrovnání. Nakonec v roce 2015 šek vybrala.

Harold Hamm a Sue Ann Arnall

Č. 5 – Steve a Elaine Wynn – 1 miliarda dolarů

Tihle dva se vzali dvakrát. Poprvé se rozvedli když nic neměli a podruhé se vzaly opět z lásky. O pár let později a s desítkami vydělávajících kasín se rozvádějí po druhé. Údajně se milovali tolik, že spolu nemohli být a Steve vypsal šek naprosto automaticky. Jo, to je láska.

Steve a Elaine Wynn

Č. 4 – Bernie Ecclestone a Slavica Rádic  – 1, 2 miliardy dolarů

Jeden z šéfů Formule 1 byl už tak skoro nejbohatším mužem ve Velké Británii, a i když to není potvrzené, po rozvodu s chorvatskou modelkou Slavicou Rádic to byla ona, kdo platil.

Radica

Č. 3 – Rupert Murdoch a Anna Torv – 1,7 miliardy dolarů

On byl magnát, ona byla novinářka. Vzali se, měli děti a pak se rozvedli kvůli tomu, že Rupert nechtěl jít do důchodu. Ona dostala skoro dvě miliardy aby se jí dařilo dobře. To je jedna verze. Druhá je to, že on si vzal jinou ženu jen dva týdny po rozvodu a ona zase mladšího muže dva měsíce po rozvodu.

Rupert Murdoch a Anna Torv

Č. 2 – Alec a Jocelyn Wildenstein – 4,8 miliardy dolarů slovy čtyři miliardy a osm set milionů dolarů.

Druhé největší vyrovnání v historii. Nechvalně známá žena, která proslula svým šíleným obličejem, který proměnuje na kočku, se rozvedla s dědicem a dealerem umění. Obdržela 2.5 miliardy rovnou a 100 milionů dolarů každý rok následujících 13 let. To chceš.

Alec a Jocelyn Wildenstein

Č. 1 – Jeff a Mackenzie Bezos – 36 miliard dolarů.

Zakladatel Amazonu a spisovatelka, která byla podle Toni Morrison nejnadanější student, kterého kdy učila, se vzali ještě předtím, než měli peníze. Tudíž žádná předmanželská smlouva. Když se v roce 2019 dohodli na rozvodu, za kterým prý byla Jeffova nevěra,  Mackenzie dostala 36 miliard dolarů za 25 let manželství. Stala se z ní jedna z nejbohatších žen a obratem začala psát šeky charitám.

5aea16d119ee8657008b478c

Text: Václav Mensa.