(bydlení) 4 věci, které by měl mít stylový muž doma

Main

Bydlení je stejně důležitá součást životního stylu jako auto nebo šatník. Jedno nefunguje bez druhého. Neříkáme, že materie je to nejdůležitější – všichni víme, že to nejdůležitější na světě je dobré PR – ale pokud chcete žít na určité úrovni, o tyto věci se budete starat.

Pořádný bar

Nemusíte mít přímo bar i se stoličkami, ale alespoň barový stolek, kde bude dostatek druhů alkoholu, odpovídající sklenice, nějaký hezký shaker a v lednici vždy led a láhev šampaňského – protože člověk nikdy neví.

Bar

Dospělácké povlečení a ručníky

Povlečení jako celý set, bez kytek, obrazů koní nebo podobných hloupostí. Jedinou výjimkou jsou Star Wars – ty jsou jednoduše cool. Pořiďte si kvalitní povlečení, kvalitní ručníky v jedné barvě a v několika velikostech a zbavte se všech těch náhodných a jednodílných kusů.

bedroom

Knihovnu

Logicky, i když si čtete knihy na Kindlu, je dobré mít alespoň nějaký výběr knih. Můžou posloužit i jako konverzační téma, popřípadě dobrá dekorace.

Hannibal

„Dámské věci“

Asi takhle, pokud s nikým nechodíte a žijete sám, nikdy nevíte, kdy se dobré rande dostane až k vám domů. To pak budete za frajera, když vytáhnete odličovací gel, nějaký univerzální krém na obličej a čisté velké tričko, ve kterém bude moct spát.

Nicméně ani nejlepší bytové doplňky nevynahradí to, že se vám loupou tapety. Nemá smysl kupovat křišťál od Tiffanyho nebo nové bávo na splátky, když bydlíte ne úplně ideálně. Kupování bytu samo o sobě je docela náročná a proradná záležitost. Od všech malých písmen ve smlouvách až po následnou péči o vlastní majetek. Advokátní kanceláře Polverini-Strnad jsme se zeptali na několik tipů ohledně nákupu a následné péče o byty či další nemovitost. Protože informací není nikdy dost.

  1. Pokud převod vyžaduje úschovu peněz, upřednostňujte úschovy u osob, které mají zákonnou povinnost takovou úschovu zčásti pojistit (tj. advokáti, notáři, banky), abyste eliminovali případ, že byste o své peníze přišli.
  2. Při nákupu bytu si prověřte, zda se k takové nemovitosti nevážou nějaké dluhy, které by na vás mohly přejít (typicky např. dluhy spojené se správou domu).
  3. U podnájmů si hlídejte, zda má pronajímatel právo takovou smlouvu uzavřít a zda smlouva není jednoduše „ukončitelná“ z důvodu, že je závislá na vztahu pronajímatele s vlastníkem (který může být často jen formální slupkou). Dá se to „pojistit“ tak, že se i vlastník stane stranou smlouvy.
  4. Pronajímáte-li svoji nemovitost k bydlení, je pro vás obecně výhodnější nájem na dobu určitou. Nájem na dobu neurčitou totiž může pronajímatel ukončit jen ze zákonných důvodů.
  5. Jako pronajímatel rovněž nezapomínejte, že se v mnohém nemůžete odchýlit od zákona a stanovit nájemci přísnější povinnosti, než které mu vyplývají ze zákona. Rovněž také nelze platně sjednat smluvní pokutu.

Více informací a kontakt naleznete na www.ak-ps.eu.

Foto: Pinterest