(cestování) 7 míst, která navštívit v Brně

skog
Se vší úctou k Brnu, některé věci prostě vymyslí jen tam a ani nejlepší scénáristé by na to nepřišli. Udělejte si tudíž výlet do Brna a berte to jako dobrodružství. Místa elegantní a příjemná prostřídejte místy, která jsou jednoduše řečeno divná. 
Franz Kafka Špitál 
špitál
Kdo by se nechtěl probudit s kocovinou 60 let do historie v léčebně, kdy jen čekáte nějakou esesačku v bílých sandálech, až vám přijde brát krev. Tento elegantní hostel je ideální místo, pokud nesnášíte klidný spánek a chcete se probudit s breky. Protože proč si to nezkusit.
Bucheck Street Food
Bucheck
Údajně nejoriginálnější streetfood v naší krásné zemi. Sídlí přímo u Zelňáku a mají burgery, ze kterých se zastaví srdce. Burger s marinovaným bůčkem nebo burger z trhaného masa. Rozhodně stojí za to.
Bunkr 10-Z
bunkr
Stejně jako spánek v předválečné nemocnici, nikdy není příliš brzo začít trénovat na nevyhnutelnou atomovou katastrofu. Spánek v bunkru je první krok. Ideální na boj s klaustrofóbií. Není to přímo hostel, ale spíše zážitková věc.
Yume Anime bar
yume anime bar
Anime Bar. Co víc chcete. Všude růžová a fialová a definitivně patří k jednomu z těch divných míst.
Skog Urban Hub
skog
Kavárna se skvělým veganským menu, která plynule přechází na cocktail bar ve večerních hodinách. Takže si vůbec nevšimnete, že někde prosedíte půl dne.
Super Panda Cirkus
Panda Cirkus
V Super Panda Cirkus najdete úplně jinou atmosféru, než ve většině barů. Při objednávce se vás neptají, co si dáte, ale jaký vám vyhovuje alkohol. A na základě toho doporučí drink z vlastní nabídky. Mají sezónní drinkové menu, ale neexistuje nic, co by nedokázali umíchat. Celkově je ten koncept elegantní a celkový zážitek má styl.
Slast
Slast
 Je s podivem, proč si Brno tolik užívá mít bary a další podniky v podzemí. Možná lehká kompenzace za to, že v Brně není metro. Nicméně bar Slast je ideální místo na zašitý drink.
Foto: Archivy podniků. Text: Václav Mensa.