(cestování) Nové cestovní průvodce Louis Vuitton

LVTB-compo2020

Je velice pravděpodobné, že toto léto si užijeme cestování maximálně na Orlík. Hranice budou sice otevřené, ale už je na vás, jak moc budete chtít riskovat. 

Louis Vuitton letos doplnil svou překrásnou sérii cestovních průvodců a knih o tři nové destinace. A nikdo z umělců, kteří knihy vytvořili, nenavštívil místa, která maloval. A to je teprv um.

Francouzský figurální malíř Marc Desgrandchamps dostal ke zpracování Barcelonu, kanadský umělec Marcel Dzama se odvážně pustil do Maroka a americká ilustrátorka Kelly Beeman vytvořila úchvatnou záležitost s Petrohradem.

Každý umělec dostal zadání zpracovat místo, kde nikdy předtím nebyl. Dostává se do konfrontace s neznámem, které ho stimuluje k objevování. Tam, kde to neznáme, máme tendenci vnímat vše ostřeji a rádi se necháme překvapit něčím novým nebo něčím, co známe, ale rádi se s tím opět setkáváme. Vize místa jako prázdného plátna či nepopsaného listu, který je inspirací ke komentářům, které mohou být narativní, něžné, satirické či pitoreskní.

LVTB-collection2020-4

LOUIS VUITTON TRAVEL BOOK
Barcelona Travel Book s ilustracemi Marca Desgrandchampse vychází ve třech jazycích (francouzština, angličtina a španělština); Morocco Travel Book s ilustracemi Marcela Dzamy vychází ve třech jazycích (francouzština, angličtina a arabština); St. Petersburg Travel Book s ilustracemi Kelly Beeman vychází ve třech jazycích (francouzština, angličtina a ruština). K dostání budou v obchodech Louis Vuitton.