Cestujeme stylově

Kufr

Jak do zavazadla vměstnáme všechno, co potřebujeme? Dá se to. Dáte to. Řiďte se našimi radami a každý obchoďák vláčející přeplněný kufr po letištní hale, na kterém předtím hodinu seděl, vám bude závidět.

7 rad, jak si zabalit jako ostřílený cestovatel:

 Rolujeme

Kalhoty a kravaty srolujeme, nebudou tak zmačkané, až je vyndáme. Smotání oblečení využijeme hlavně u zavazadel, která nemají pevnou strukturu.

 Jak na košili

Košile ukládáme navrch kufru. Při skládání si pomůžeme časopisem, který dáme na zadní část košile a po přeložení rukávů vyndáme. Můžeme je i smotat: nejdřív přeložíme napůl, pak překlopíme zpátky rukávy a srolujeme.

 Myslíme dopředu

Dno kufru vypodložíme plastovou taškou, může se hodit při nehodě s kosmetickou brašnou. Později využijeme třeba na špinavé prádlo.

 Boty & ponožky

Vycpeme boty smotanými ponožkami a kravatami a vložíme do pytle na obuv. Boty položíme špičkou a patou proti sobě a dáme na tu stranu kufru, kde jsou kolečka.

 Odspodu výš

Na dno zavazadla dáme nejtěžší věci, strany vyložíme třeba smotanými tričky a spodním prádlem. Přibalíme si adaptéry na počítač a na iPhone, ať pak nelitujeme, každý hotel nemá naše sofistikované zásuvky.

odlet Jak na sako

Velkou alchymií je převoz saka, aby nebylo zmuchlané. Jsou různé způsoby, kdy částečně obracíme rukávy apod., ale nejjednodušší ochranou je otočit sako naruby, přeložit napůl a pak ještě načtvrt. Ukládáme navrch kufru s košilemi.

 V hotelu

Po příjezdu do hotelu košile a sako vyndáme a vyvěsíme na ramínko. Krejčí vám poradí, ať si dáte teplou sprchu a oděv na ramínku na chvíli vystavíte páře, zmačkané části se během chvíle vyrovnají.

***

Co máme v kufru (na obrázku)?

šátek, Altea, Cielo, 3560 Kč, košile, Blažek, 2990 Kč, pásek, Gas, 1850 Kč, čepice, Stetson, Cielo, 2860 Kč, šála, Gant, 1499 Kč, tričko, Gant, 4299 Kč, ponožky, Tommy Hilfiger, 724 Kč, boty, Lagerfeld, Cielo, 9450 Kč, modrý pletený rolák, Blažek, 2990 Kč, vínový svetr, Grand Sasso, Cielo, 5650 Kč, vzorované kalhoty, Baronio, Uomo Napoletano, 8210 Kč, džíny, Wrangler, 2499 Kč,bordó kalhoty, Blažek, 2490 Kč, hliníkový kufr, Rimowa Classic Flight, 15 190 Kč, skotská whisky, Chivas Regal 18 yo, 1699 Kč

připravil: Tomáš Otta; foto: Michael Dvořák