Chci být andílkem!

Marketa-1

Podle Markéty Kazdové má v sobě každá modelka i kus herečky. A tak úspěšná dívka z Jihlavy neponechává nic náhodě a v Los Angeles, kde pracuje, dochází, mimo jiné, i na kurzy herectví. Dlouhonohá Markéta ví, že jako modelka na sobě musí stále pracovat. Zdokonaluje se v jazycích, zamilovala si jógu a snaží se zdravě jíst. Jen při večeřích s přáteli na kalorie nehledí…

„Vaše dcera by měla být modelka,“ přesně takhle oslovil v Tunisu rodiče Markéty jistý fotograf. „Nafotil se mnou test, který jsem poslala do pražské agentury.“ Následovalo focení spodního prádla pro CosmoGIRL. „To si pamatuju přesně, ten časopis pak koloval celou základní školou. O pár měsíců později už jsem letěla fotit do Hongkongu,“ říká o svých začátcích čtyřiadvacetiletá rodačka z Jihlavy s nohama dlouhýma až do nebe. Čtvrtým rokem žije v Los Angeles, kde fotí třeba pro značky Nordstrom a Neiman Marcus. „Hodně mě baví fotit spodní prádlo a plavky. Teď zrovna pracujeme na kampani značky Dreamgirl pro rok 2016,“ říká energicky Markéta. Když zrovna nefotí nebo se neprochází po přehlídkových molech, cvičí jógu, běhá, učí se španělštinu a dochází na hodiny herectví. A co je jejím snem? „Komu by se nelíbilo být andělem Victoria‘s Secret!“

Marketa-2
„Komu by se nelíbilo být andělem Victoria‘s Secret!“ říká sebevědomě modelka, kterou zastupuje agentura Eskimo-Bohemia model management. O svém prvním focení prádla pro CosmoGIRL mluví s úsměvem: „To si pamatuju přesně, ten časopis pak koloval celou základní školou.“

6 nej v „El-Ej“

JÍDLO – LA je ráj „foodies“. Najdete tu autentické restaurace od italské, indické, thajské po mexickou kuchyni a koupíte tu nejlepší sushi (hned po Tokiu).

PLÁŽE – Slunné dny – LA má spoustu rozlehlých pláží jako ty v Santa Monice, Venice nebo Malibu.

NAKUPOVÁNÍ – LA nezklame žádného shopaholika. Známá je Melrose Avenue, kde je plno malých butiků s vintage zbožím. Cokoli je vintage je cool! (smích)

BRUNCH – nedělní „boozy brunch“ je hit a skvělá příležitost, jak se sejit s přáteli nad skleničkou mimosy a pořádnou porcí americké snídaňové klasiky, jako jsou palačinky nebo vejce Benedikt.

HIKING – Poslední dobou opravdu frčí. Po několikahodinovém sezení v dopravní zácpě je příjemné se jít protáhnout a projit po kopcích Hollywood Hills.

CELEBRITY – Slavní jsou tu všude. Nejsnadněji na někoho známého narazíte v trendy restauracích a lounge barech ve West Hollywood a Beverly Hills.

Foto: Khoa Bul, Gary Fitzpatrick, Text: Viola Černodrinská