(cocktail hour) Chivas Regal Ultis 1999 Victory Edition

[1MB]_Chivas Regal_Ultis Treble 1999 bottle front

Před dvaceti lety se Manchester United, pod vedením Sira Alexe Fergusona, stal prvním anglickým týmem, který získal tzv. „Treble“, tedy trojité vítězství v anglické lize Premier League, anglickém poháru FA Cup a Lize mistrů UEFA ve stejné sezóně. Na počest tohoto unikátního trojnásobného vítězství vybral Chivas Regal tři ze svých nejvzácnějších signovaných jednosladových whisky – pro každé vítězství Manchester United jednu – a vytvořil whisky Chivas Regal Ultis 1999 Victory Edition, neuvěřitelně jemný a luxusní blend na oslavu jedné z nejúspěšnějších sezón v anglické fotbalové historii.

Do České republiky se dostává v omezeném počtu 156 lahví.

[1MB]_Chivas Regal_Ultis Treble 1999 carton open front on_COMP_Update

Chivas Regal Ultis 1999 Victory Edition je vůbec první whisky, kterou skotská značka pro klub vytvořila a která bude dostupná pro fanoušky i sběratele jako připomínka impozantního vítězství, jež rezonuje dodnes. Vzácná 20letá míchaná whisky propojuje tři ručně vybrané jednosladové whisky, z nichž každá je sama o sobě vynikající, avšak společně vytvářejí ještě bohatší chuť. Všechny tři whisky byly páleny v roce 1999, kdy Manchester United dosáhl svého triumfu, a každá z nich představuje jedno z pohárových vítězství. Jednosladová whisky Strathisla zraje v tradičních dubových sudech, whisky Longmorn v sudech z amerického dubu a whisky Braeval v sudech od sherry, které dále prohlubují její chuť.

[1MB]_Chivas Regal_Ultis Treble 1999 carton angled left

Kombinace tří drahocenných a pečlivě ošetřovaných jednosladových whisky vytváří výrazný blend vyznačující se bohatým zlatavým odstínem, intenzivním aroma a komplexní chutí. Smetanové odstíny vanilky získané z tradičních dubových sudů jsou doplněny mírným ořechovým nádechem dubu a bohatou kořeněnou příchutí ze sudů z amerického dubu a evropských sudů od sherry.

Foto: Chivas Regal.