(cocktail hour) Nové přírůstky drsné whisky Ardbeg

Ardbeg-Day-Ardbeg-Blaaack-port

Každá dobrá věc má svůj významný den nebo svůj festival. Rocková hudba, víno, knihy a samozřejmě jídlo. Není tedy důvod, proč by ho neměla mít i whisky. 

Ardbeg Day, každoroční celosvětová oslava, kterou si nenechá ujít žádný milovník whisky Ardbeg, je tradičně součástí a vyvrcholením festivalu festivalu Fèis Ìle na ostrově Islay. Z důvodu zrušení festivalu kvůli koronavirové pandemii se letos palírna Ardbeg rozhodla pozvat
milovníky na velkolepé představení.

Ani pandemie nezastaví whisky (spíš by whisky zastavila pandemii) a protože má palírna novinky připravené, logicky se musí představit. Dojde k tomu v sobotu 30. května v osm večer v obrovské online whisky party. Na Facebooku a vy se můžete zúčastnit. Alespoň drobná útěcha.

Palírna představí limitku Ardbeg Blaaack, která vznikla na počest 20.
výročí Ardbeg Committee – což je fanklub. A být ve fanklubu palírny je cool.

Během online představení nových lahůdek vás také čeká dvouhodinová vedená degustace.

Ardbeg Blaaack

abgob.non43
Je to první lahev palírny Ardbeg, kde whisky dozrává v sudech po
červeném víně Pinot Noir,
V single malt whisky Ardbeg Blaaack se mísí v chuti kromě letního ovoce jako jsou
sladké jahody, meruňky, hrušky a nahořklé třešně, také chuť čokolády, kávy a mandlí. Dokonalé je  samozřejmě i charakteristické kouřové aroma.

Ardbeg Wee Beastie

ardbeg_wee

V květnu byla také doplněna stálá řada Ardbeg o novinku Ardbeg Wee Beastie. I přes pouhé pětileté zrání jde o divokou, silně kouřovou a hlubokou whisky. Wee Beastie zraje v sudech po bourbonu a sherry, přidávající whisky intenzivní aroma černého pepře, pryskyřice a kouře, ke kterému se připojují tóny
ovoce, čokolády, vanilky a dalšího koření. Nechybí ani typicky rašelinový závěr. Na video k novinkám specialně pro česko se můžete podívat zde.