(cocktail hour) The Glenlivet Spectra – ochutnávka v karanténě

TGL_Spectra__MG_2064

Přijdete po celém dni z práce. Cestou potkáte deset různých lidí. Chcete si jen vydechnout. Co je lepší, než otevřít broušený dekantér s dobrou whisky a dát si jednu nebo dvě sklenky. Možná tři a ochutnávat.

Nová limitovaná edice tří single malt whisky The Glenlivet je tou nejsofistikovanější sadou skotské. Elegantní černé balení The Glenlivet Spectra přichází na trh s vyrazným chuťovým profilem a bez jakýchkoliv bližších informací. Můžete si tak, pomocí interakce s webem značky, otestovat svoje schopnosti rozpoznat její jednotlivé složky. Ochutnávka v době, kdy ochutnávky nejsou možné.

TGL_Spectra__MG_2958
V jakém sudu whisky zrála? Bylo to po bourbonu či po sherry, jednalo se o první nebo druhé naplnění, jaký druh dřeva byl použit a hlavně jak dlouho v něm whisky zrála? The Glenlivet představuje whisky Spectra, nejnovější počin v kolekci speciálních mysteriózních whisky, které uvádí bez jakéhokoliv popisu. Ve světě přehlceném informacemi The Glenlivet boří zažité konvence a přináší digitální zážitek, pomocí kterého se milovníci whisky přenesou do multisenzorického světa, jež ohromí jejich smysly – a to zejména ty chuťové. Tajemné tipy udávají směr, avšak je na schopnosti každého objevit na patře i ty nejprchavější chuťové tóny, pojmenovat je a určit tak chuťový profil každé ze tří unikátních whisky v sadě The Glenlivet Spectra. Na konci degustace získá každý uživatel personalizovanou kartu s výsledky ukazující jak blízko k dekódování jednotlivých single malt whisky se dostal.

TGL_Spectra__MG_2773

Každá ze tří 20cl lahviček  The Glenlivet Spectra je uložena ve skládacím boxu. Design každé z nich je navržen tak, aby jemně dokresloval chuťový profil whisky. K odhalení kompletního chuťového profilu a informací o sudech whisky The Glenlivet Spectra dojde později během roku 2020.

Spectra je pátou v řadě limitek z palírny The Glenlivet po vydaných edicích Alpha, Cipher, Code a Enigma. V roce 2013 byla vydána první edice Alpha, v roce 2016 edice Cipher, Code následovala v roce 2018 a Enigma byla uvedena v roce 2019. Všechny lahve byly vydány bez degustačních poznámek a zákazníci je odhalovali pomocí různých indicií.

K dostání na prestigeselections.cz