COS slaví 10 let úspěšné existence

HyperFocal: 0

COS slaví 10 let úspěšné existence. Po celou dekádu zůstala značka věrná své filozofii: nabízet vysoce kvalitní kolekci tvořenou základními prvky šatníku, nově zpracovanou klasiku a módní nezbytnosti, to vše v moderním, nadčasovém, funkčním a na dotek příjemném designu. První obchod otevřela značka COS v roce 2007 na Regent Street, od té doby se rozrůstá po celém světě a vytvořila si pevný vztah se světem umění a designu. Sezónní kolekce této značky byly vždy ovlivněny uměním a designem, a protože se značka COS chce o tuto zálibu podělit se svými zákazníky, investuje do projektů založených na spolupráci se známými i začínajícími umělci, designéry a institucemi. Dosud se podílela na více než 30 projektech napříč Evropou, Asií a USA.

COS_10_M1

Výkonná ředitelka COS Marie Honda k tomu uvedla: „Jsme hrdí na to, jak značka za posledních deset let vyrostla. Velice nás těší a s pokorou přijímáme to, že naši zákazníci neustále oceňují náš přístup a zajímají se o naše kolekce, butiky a projekty založené na spolupráci se světem umění a designu.“

TR668_161111_Cos_Look05_027_F5

HyperFocal: 0

Na oslavu výročí vytvořila značka COS limitovanou kolekci 10 modelů pro ženy, muže a děti. Střih každého kusu oděvu je vytvořen jako skládačka z plné šíře použité látky, jeden tvar rozhoduje o dalším, takže jsou omezeny jakékoliv přebytky. Díky těmto postupům vznikla čistá a uvážená kolekce s přímočarými siluetami. Jemné dvojvrstvé panely najdete u dlouhých košilových šatů a na pánské technické bundě s funkčními dvojitými kapsami. Japonské vlivy jsou zjevné na hranatém střihu pánského topu a dámského kabátu s rukávy ve stylu kimona. U dětských oděvů najdeme na šatech a košili hravé aplikace. Kolekce je vyrobena z lehkých materiálů jako je čístá bavlna a technický polyester, a to v pouhých dvou odstínech, pískové a bílé.

COS_10_M2

Kreativní ředitelka COS Karin Gustafsson ke kolekci říká: „Náš designérský tým hledal příležitosti, jak si hrát a experimentovat během procesu stříhání a současně nově využít postupy stojící v pozadí designu. Střihači a návrháři pracovali souběžně a využívali historické techniky, které maximalizovaly využití materiálů. V budoucnosti se budeme nadále zaměřovat na efektivní využívání látek a inovativní techniky.“

Limitovaná kolekce ’10‘ bude v prodeji od 24. března 2017, a bude k dostání v buticích po celém světě a také na cosstores.com.

COS_10_M3