Cyklotrasy, kvůli kterým budete chtít procestovat svět

Slickrock Trail, Utah, USA

Čas vášnivých cyklistů myslících to s dvoukolým miláčkem smrtelně vážně, i čas milovníků spanilých jízd městem pomalu přichází. Jaro je tu, i když zatím bohužel jen formálně…

Fakt je, že nemusíte čekat na to, až se v naší malebné zemičce umoudří počasí – proč třeba někam nevycestovat a nerozšířit si obzory, navíc pak sesbírat nové zážitky?

NATIONAL HIGHWAY 1 – VIETNAM

Ikonická trasa přesně kopíruje délku Vietnamu mezi dvěma nejznámějšími městy Hanoi a Ho Chi Minh City. Není úplně nejkratší, měří 1 200 kilometrů, ale kdo by taky cestoval do Vietnamu kvůli stovce, ne?

SLICKROCK TRAIL – UTAH, USA

Není divu, že město Moab v americkém Utahu je považováno za město největšího dobrodružství. Kromě raftování, nebo trampování si tady parádně zajezdíte na kole a vždycky budete mít jistotu, že kolem vás bude fascinující pískovcová krajina.

LAND’S END TO JOHN O’GROATS – ENGLAND & SCOTLAND

Většina cyklistů zvládne tuhle štreku (1 400 km) do doby kolem 14 dnů. To je naprosto akurátní délka aktivní dovolené, navíc ve spojeném království, které je od Čech coby kamenem dohodil. Jezdí se přes kopce, skalnaté srázy, ale i kolem roztomilých farem, nebo temných jezer.

DEATH ROAD – BOLIVIA

Jo, správně jste se toho názvu zalekli. Tahle 60 kilometrů dlouhá cestička byla kdysi (1930) postavena Paraguayskými vězni. Je sotva tři metry široká, jezdí se na ní v obou směrech, a mezi vámi a šest set metrů hlubokým propadem dolů není absolutně žádné zábradlí, svodidla, nic… Stojí to prostě za to!

JIŽ JMENOVANÉ I DALŠÍ TOP CYKLOTRASY ZKOUKNI V GALERII:

Text: Simona Redlipska