Czech Design Week podzim 2017

BLANCA 9058_

Hybernská 4 v Praze poskytne azyl proslulým i začínajícím designérům z Čech i ze světa v rámci festivalu Czech Design Week Podzim 2017. 

V centru Prahy se na týden od 27. 11. do 3. 12. 2017 stane centrem designového dění. Prodejní festival designu a umění v nové lokalitě pokračuje v úspěšně nastoleném konceptu již čtvrtým ročníkem.

V těchto designově čistých a světlých prostorech vyniknou zajímavá díla zahraničních designérů ze Švédska, Belgie, Itálie nebo předního polského designéra Sebastiana Pietkiewicze či německé umělkyně Jenny Ritzenhoff.

Při 99letém výročí založení samostatného československého státu se však nezapomíná ani na tuzemské designéry. Jedna z předních českých vystavujících značek bude Tatra, která připraví výstavu ze své historie. Netradiční instalaci dále představí např.značky Prim, Preciosa a Koh-i- noor. Czech Design Week také uvítá studenty předního českého skláře Jaroslava Bejvla, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, uměleckořemeslné a oděvní školy v Liberci, dále také studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni zejména ateliér Fashion designu Heleny Krbcové a ateliér Kov a šperk Petra Vogela.

Vedení Czech Design Week bylo pozváno na World Design Summit, který se uskuteční 16.–25. 10. v Montrealu. „Pozvání na tuto prestižní událost, kde se setkají designové špičky z celého světa, aby se zaměřili na formování budoucnosti skrze design, svědčí o významu a vnímaní festivalu Czech Design Week i v zahraničí. To dále potvrzuje i spolupráce s Venice Design Week, kde naši umělci budou vystavovat v roce 2018.“ uvádí ředitel festivalu Lukáš Pipek.

Kdo má zájem přihlásit se jako vystavující designér na Czech Design Week Podzim 2017, může tak učinit nejpozději do 15. 10. 2017.

Představení pořadatelů:

PETR HÁJEK je majitelem galerie moderního umění The Chemistry Gallery a obchodu The Chemistry Design Store. Za dobu své působnosti objevil a představil veřejnosti desítky začínajících mladých umělců. Za osm let fungování The Chemistry Gallery připravil téměř sto výstav. Vede galerii, která za svůj koncept podpory umělců nejmladší generace získala cenu Art Prague Young Award na uměleckém veletrhu Art Prague. V loňském roce se s The Chemistry Gallery účastnil výběrových veletrhů The Solo Project ve švýcarské Basileji a veletrhu ART.FAIR v Kolíně nad Rýnem. V letošním roce představil v březnu na prestižním veletrhu Volta NY v New Yorku českého malíře Tomáše Němce.

LUKÁŠ PIPEK pracoval pro společnosti jako jsou Sony, Apple nebo LG. Stál u zrodu několika úspěšných vstupů zahraničních značek na český trh (například Blackberry a Nubia). Již v minulosti se angažoval na umělecké a designové scéně a v oboru marketingu spolupracoval s veletrhem současného umění Art Prague a veletrhem fotografie Prague Photo.