Darina a její biosféra

Darina-(2)

„Nechápala jsem, proč si mě ten pán tak prohlíží, tak jsem se na něj zašklebila,“ říká o své první zkušenosti s modelingovým agentem dnes osmadvacetiletá modelka Darina Klučková.

Běhám a jím, co mi chutná

„Bylo mi dvacet, studovala jsem prvním rokem vysokou školu, kvůli které jsem se přestěhovala do Prahy, a o modelingovém světě jsem tehdy neměla ponětí. Zpočátku mě práce nijak nenadchla, nebavilo mě fotit ani chodit na castingy, před kamerou jsem se styděla. Všechno se změnilo a zlomilo ve chvíli, kdy jsem začala cestovat do zahraničí. A paradoxně nejvíc si to užívám poslední tři roky,“ dodává vystudovaná inženýrka v oboru péče o biosféru.

Darina-(3)
Darina Klučková, 28 let, 175 cm 90-62-91 (Darina je z agentury Agents Model Management)

Když Darina nechodí po molech nebo nefotí, ráda běhá. „Jsem schopná vyběhnout v jakoukoli ranní brzkou hodinu. Neuvěřitelně mě to nabíjí,“ říká kráska, která má za sebou nedávné focení spodního prádla v tureckém Izmiru. Turecko si zamilovala včetně výborné kuchyně. „Chutná mi tady úplně všechno, což je občas trochu problém, má-li si člověk udržet míry. Miluju klasický kebab, pečené kaštany, baklavu a bez turecké kávy nezačínám den. Když víte kam pro ni jít a hezky poprosíte, vyvěští vám z kávové sedliny i budoucnost,“ říká.

Na focení spodního prádla nebo plavek v zimní sezoně si prý už celkem zvykla. „Jednou jsem fotila kolekci letních šatů začátkem ledna. Fotili jsme venku, kde bylo 5 stupňů. Vypila jsem za tu dobu třináct šálků černého čaje, po každém outfitu jeden. Usnula jsem v půl páté ráno.“

Text: Viola Černodrinská, Foto: Agents Model Management