(dárky) Co koupit na poslední chvíli ke dni matek

Generous-Gifts-for-Your-Nearest-and-Dearest-Cartier-TRU282027

A navíc se zavřenou většinou obchodů…

Den matek je již zítra a za normálních okolností můžete do jakéhokoliv obchodu koupit cokoliv vás napadne. Nyní je to složitější, protože skoro všechno je zavřené.

Kosmetika z lékárny

Vichy-Cream-Reviews-Hero-SCD-111119

Lékárny jsou samozřejmě otevřené a nabízí perfektní možnost nakoupit kosmetiku. „Lékárenské“ značky si v ničem nezadají s luxusními krémy, obvykle pochází z Francie a mají specifický feel. Značkami jako Vichy, La Roche – Posay nebo Avéne nic nezkazíte. Dělají jak pleťovou kosmetiku, tak tělovou. Pokud si vůbec nevíte rady s výběrem a netušíte, jakou má vaše matka pleť, řekněte si o něco hydratujícího. Tím nikdy nic nezkazíte.

Alkohol je nejlepší přítel 

open-uri20180828-9373-1fr1ma0

Obchody s alkoholem mají otevřeno a nějakou ušlechtilou láhev seženete i v obchodech s tabákem v obchodních centrech. Krásná láhev vína, dobrá whisky  nebo cokoliv, co jí udělá radost.

Květiny

unspecified-1

Ty asi nejsou úplně novinka, ale zkuste to letos ozvláštnit tím, že nekoupíte jen řezané. Pokud má vaše matka zahradu, určitě ji udělá větší radost třeba velká hortenzie, kterou si může zasadit. To samé u keříků levandule a tak podobně. Pokud ovšem žije v bytě, zas jí nekupujte truhlíky. Orchideje se spoustou květů a v hezkém květináči jsou vždycky lepší, než řezané květiny.

Kafe

01-goop-coffee_alts-hero-1

Většina kaváren  má otevřeno – minimálně okénka. A spousta kaváren také prodává výběrovou zrnkovou kávu. Téměř všude seženete Double Shot, Dos Mundos nebo Candy Cane. 

Samozřejmě, otevřené jsou obchody s elektronikou a e-shopy. Nemusíte zrovna kupovat nejnovější iPhone, ale je tisíc věcí které udělají radost. Hodinkami na měření aktivity počínaje a kávovarem konče.

Čemu se vyhnout?

Žádná matka, pokud není vrcholový chef a nejedná se o specifický hrnec, nechce dostat hrnec. Nikdy. Nechce dostat pánev, ručníky, utěrky, mixéru, mop nebo vysavač, dezinfenční prostředky a podobně. Dárek musí být něco, co by si sama nepořídila ale přeje si to.