(design) Czech Design Week představí české designery v Kongresovém centru

CZDW 2018

V pořadí již 5. ročník Czech Design Week proběhne v termínu od 28. 11 – 2. 12. 2018 v prostorách Kongresového centra Praha. Přehlídka designu představí na stovku českých a zahraničních designerů a svým návštěvníkům nabídne to nejlepší z českého skla, porcelánu, šperků, interiérového designu, design studií, dětského interiéru, originálních hraček, dále pak grafický design, umění, či průmyslový design. Další autorská díla designérů budou k vidění ve více než dvaceti partnerských Design Store obchodech v centru Prahy.

 

Kongresové centrum Praha ukrývá nejen prostory pro výstavy, kongresy či konference, ale i nespočet uměleckých originálních děl, která mají v dnešní době nevyčíslitelnou hodnotu. Bohatě jsou zastoupena především díla textilní a sklářská, dále pak práce z kovu a volná díla malířská i sochařská. Velký důraz byl kladen také na design a provedení řemeslných a užitkových prvků.

Kongresové centrum Praha skrývá skvosty od sklářů Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové – Žena s holubicí, malíře Cyrila Boudy, akademického sochaře Františka Víznera nebo sklářského výtvarníka Františka Procházky.

 

Kromě českých designerů podpoří CZDW i zahraniční autory. Tento rok navázal spolupráci s producenty  Milan Design Week a Praze tak představí několik zajímavých expozic. Další doprovodnou akcí CZDW bude Design fórum, konference o designu, která se uskuteční 30. 11. 2018.