(design) Dřevěný moderní dům, který můžete upravovat v průběhu života tak, jak budete potřebovat

VTw889i5

Dům POPCORN – novinka na trhu s dřevostavbami, která vnikla pod taktovkou studia Momentura a kterou vyrábí česká firma Devoto nabízí nové možnosti v udržitelném a moderním žití. 

Dům s vámi může růst. Ať už kvůli přírůstkům do rodiny, potřebě větší knihovny nebo touze po vlastním fitku. Záleží na vás, jakým jdete směrem.  Základní modul o třiceti meetrech čtverečních, jehož součástí je obytný prostor, koupelna, technická místnost a předsíň, pořídíte v základním standardu za 1,3 milionu korun.

TyZkq_Bw

Modulový rostoucí dům je založen na principu možné přeměny domu s ohledem na potřeby obyvatel v různých časových životních horizontech, a to s ohledem na prostorovou udržitelnost a recyklaci ve výstavbě. Svým pojetím rostoucí dům nenabízí naddimenzované prostory, nýbrž logicky a efektivně uspořádaný minimalistický prostor, který plně postačuje k nadstandardnímu životu.

Rostoucí dům je poskládán z jednotlivých dílčích elementů/prostorů/místností, které následným různým skládáním k sobě tvoří prostorovou strukturu stavebního objektu. V konečném důsledku by se to dalo popsat jako rostoucí vzor. Modifikace stavebního objektu v čase dává uživatelům možnosti rychlého přizpůsobení s ohledem na jejich momentální potřeby.

-rsqkrnf

Nejedná se o katalogový dům, ale principiální systém výstavby pomocí navržených modulů, které se dokáží přizpůsobit lidským potřebám. A to ve formě domu, chaty, zahradního domu, přístřešku – a s ohledem na požadavky na bydlení, rekreaci či práci. Díky svému provedení pak může být použit jako prostor pro samostatné bydlení, jako přístavba či nástavba, a to vždy s určitou reakcí na kontext místa“, říká architekt studia Momentura, pod jehož taktovkou Popcorn vznikl, Michal Rouha.