(design) Louis Vuitton začal se svíčkami a váš dům nikdy nebude vonět lépe

Perfumed Candles_1

Poté, co v roce 2016 uvedl Louis Vuitton první kolekci dámských parfémů, následovala v roce 2018 řada vůní pro muže. A nyní se značka vydala na další „cestu“: přichází čtyři vonné svíčky. Protože kdo by doma nechtěl mít svíčky od Vuittona. 

Ile Blanche_3

Kalíšky jsou z ručně vyráběné keramiky jedinečného tvaru. Byly navrženy tak, aby se snadno a pohodlně držely a přenášely – i proto mají ouško z přírodní kůže, emblematického materiálu Louis Vuitton. Ouško je připevněno ke keramickému kalíšku kovovými cvočky.

Feuilles d'Or_1

 

Vonný vosk litý ve francouzském Grasse v barevném detailu: knot potažený jemnou vrstvou pigmentu, který se také aplikuje ručně v Grasse. Svíčky mají čistý, matný povrch v bílé barvě, která kontrastuje s lesklým zlatým kovem víčka.

Feuilles d'Or_2

Parfumér Jacques Cavallier Belletrud chtěl zachytit vůně, které jsou cítit venku, a přenést je do interiéru. První růžová poupata ze zahrady, horké tropické slunce prosvítající skrze bílou bavlnu, vyprahlý porost, který svojí kořeněnou vůní proniká do oblečení při procházce v lese, padající sněhové vločky, které lze vidět přes okno z místnosti vyhřáté krbem – čtyři vůně, zkomponované jako momentky uchované v čase.

Info o dostupnosti v butiku Louis Vuitton.

Foto: Louis Vuitton