(design) Naši designeři budou představeni na Milan Design Week 2019

Frantisek Jungvirt, LENTIL VASES , tvarovaná váza - Moser eldor(alex.) + podjímání, 2018,15.5 x 19 cm, photo by Anna Pleslová

V rámci spolupráce mezi Czech Design Week a Digital Detox Design se představí několik mladých českých designerů a začínajících značek v lokalitě Brera Design District   9. – 14. dubna.

Italský Milan Design Week je největší světovou přehlídkou designu. I letos se jej zúčastní výběr českých talentů. Czech Design Week skrze svůj Selection vyšle designery a značky. V Miláně budou prezentovat novou generaci českého designu.

František Jungvirt je student atelieru skla na pražské UMPRUM pod vedením Ronyho Plesla. Absolvent studia umění a řemesla ve skle se specializací na malbu. V jeho práci dochází ke spojení nejklasičtějšího odkazu českého sklářství s novými impulzy. Designer a malíř na sklo odhodlaný posouvat technické a vizuální hranice oboru.

Frantisek Jungvirt, LENTIL VASES , tvarovaná váza - Moser eldor(alex.) + podjímání, 2018,15.5 x 19 cm, photo by Anna Pleslová

Ukázkou odvážného snoubení barev různých pastelových tónů je jeho nová kolekce váz LENTIL. Škála barevných kombinací moserovského křišťálu, která přechází z jedné barvy do druhé. Váza-objekt odkazující se k pop-artu Andyho Warhola a boubelatým figurám focených Janem Saudkem. Spatřit v nich můžete i oblíbenou sladkost.

Pavel Kopřiva jr. Původem ze srdce českého sklářství, Nového Boru, rozhodl se Pavel Kopřiva junior pokračovat v tradici svého rodiště. Ve své tvorbě se tento student sklářství a designu, netradičně inspiruje světem hmyzu, konkrétně ve specifické čeledi Střevlíkovitých.

Pavel Kopriva_Grafit_2018_foto FIlip Švácha 04

 

Mulier je středočeská porcelánka, která dokáže uhnětat porcelán do tvarů vypínačů a zásuvek. Nejedná se o sériovou výrobu, každý z kousků je tak vlastní originál s duší.

Mulier-Czech-Design-Week-2018

Clockies je česká společnost založená Jiřím Kroupou a Andrejem Herényiim. Myšlenky, nápady a experimenty je dovedli k čistému pojetí interiérových doplňků. Jedinečné technologické postupy dodržované při výrobě hodin Clockies zaručují vznik originálních struktur designového povrchu. Žádný není stejný.

Clockies stolní dubFoto: Archivy značek.