(design) Pár pravidel pro zařízení bytu. Zvládnete to i vy!

decor

Vytunění vašeho holobytu funguje na stejném principu, jako ozvláštnění nudného šatníku. A my v redakci věříme, že to už dobře zvládáte. Je na čase si jednoduše vysvětlit základní pravidla dekorování domácnosti.

Není zrovna pánská záležitost šperkovat interiér, aby působil krásně, útulně, příjemně… Jenže i vy se s tím můžete popasovat, pokud ve vašem bytě zrovna nevládne těmto činnostem žena.

NO. 1 – Kouzlo jedné barvy

Hodně dobrý je začít jednou barvou, nebo jejími odstíny. Pro chlapa je určitě snazší si pořídit doplňky v černé, šedé, a bílé, než se pouštět do barevné divočiny. Doporučujeme si v těchto barvách nakoupit především ty dražší kusy do interiéru, jako jsou pohovka, police, nebo podlaha. Do takových věcí se taky vyplatí zainvestovat.

NO. 2 – Přidejte trochu barevnosti

OK. Krok jedna máme za sebou a je na čase přidat trochu barvy. Pokud nevíte kterou zvolit, nejjednodušší je podívat se do šatníku, která z barev (kromě černé, samozřejmě) převládá. Druhá možnost je vzít to vylučovací metodou. Kterou položku z barevné palety nejmíň nesnášíte?? V barvě si pak pořiďte menší věci, jako jsou třeba lampa, polštáře, přehoz, nebo svíčky – prostě věci, které kdykoli snadno vyměníte a nepředstavují velké finanční investice.

NO. 3 – Zaplňte prázdné zdi

Kór pokud máte vymalováno bílou barvou, zdi by neměly zet prázdnotou. Je to jedno z nejzákladnějších pravidel, jak udělat byt útulnějším. Pokud neholdujete umění, nikdo vás nenutí kupovat obrazy. Jen pozor, aby to nakonec nedopadlo jako váš někdejší dětský pokoj polepený směskou plakátů.

NO. 4 – Pořiďte si něco, co vás činí šťastným

Ne drogy, pro boha! Ale – vždycky jste chtěli tu nejpohodlnější lenošku, ze které budete sledovat sport na kvalitní obrazovce? Směle do toho!

Váš byt je místo, odkud pravidelně odcházíte, ale kam se stále i vracíte, a trávíte v něm nějaký čas. Udělejte si z něj proto místo, které odráží vaši osobnost a nálady. Rozhodně to není něco, co nezvládnete.

Text: Simona Redlipska

Zdroj: Dmarge