(design) Sklárna Moser vytvořila nové sklenice ve spolupráci s José Pizarrem

Sherry Glass_Moser_Pizarro_Photo_Michael Dvorak_04

Opět pozdvihnout kulturu pití sherry, to byl cíl José Pizarra, věhlasného španělského šéfkuchaře žijícího ve Spojeném království. Ve spolupráci se značkou Moser tak vytvořili zcela nové revoluční sklenice vzdávající hold tomuto alkoholickému nápoji a umožňující jeho dokonalé vychutnání.

Sherry_glass_Jose_Pizarro

Originální tvar inspirovaný ³semknutými dlaněmi španělského šéfkuchaře nechává sherry nadechnout a přispívá k plnému rozvinutí její chuti i vůně.

Pizarro osobně navštívil sklárnu v Karlových Varech, kde za účasti Art Directora společnosti, Petra Larvy, vyvzoroval speciální sklenice.
José Pizarro má za sebou úspěšnou kariéru v gastronomii v Madridu a nyní působí v Londýně, kde vede dvě úspěšné restaurace a tapas bar. Do britské metropole přenesl také španělský a portugalský zvyk podvečerního setkání s rodinou a přáteli, označovaného jako aperitivo, kdy se popíjí sherry a k němu jsou podávány malé pokrmy zvané tapas.

I Britové si oblíbili tento nápoj, avšak podceňují kulturu jeho podávání, neboť jej pijí z malé tulipánové sklenky. Aroma se tak bohužel plně nerozvine a člověk je ochuzen o část libého požitku. Nové sherry sklenice ručně vytvořené karlovarskými profesionály ve sklárně Moser jsou však jiné. Dávají chuti i vůni nápoje plně vyniknout. Zapojí se i další smysly, protože jejich design s diamantovým brusem podél spodní části sklenky obsahuje nepatrný, ale velmi důležitý detail. Od zlatavé barvy sherry odráží světlo, což působí velmi atraktivně skrze prosvítající sluneční paprsky nebo mihotavé světlo svíček. Celkový estetický vjem je tak o to silnější. Sklenice jsou vyrobeny z ekologicky šetrného bezolovnatého skla.

Sherry Glass_Moser_Pizarro_Photo_Michael Dvorak_03
Sherry sklenice José Pizarro jsou v prodeji v pražských prodejnách Moser na Staroměstském náměstí a v ulici Na Příkopě. Současně je v omezeném počtu nabízí londýnské gastronomické podniky španělského šéfkuchaře a web: www.sherry-moser.com.