(design) WE’RE NEXT 2019

wrn_kampan_2019

WE’RE NEXT (WRN) je unikátní módní show, pořádaná již čtvrtým rokem občanským sdružením O. S. OPEN z.s. prezentující studenty pražské Vysoké školy umělecko průmyslové (UMPRUM) a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Anterpách. Letošní ročník přehlídek mezinárodní studentské tvorby módního designu s motivem WRN – “čti z prava” proběhne ve čtvrtek 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy (Charvátova 39/10, 110 00 Praha 1). WE’RE NEXT je reakcí na systém světa módy, kterému vévodí trendy exkluzivity. Projekt se snaží otevřít bránu všem, kteří mají o módní tvorbu zájem.

Na módní přehlídku by se mělo chodit tak často jako do kina nebo do galerie. Právě proto se snažíme o zprostředkování zážitku, módy a jiných přístupů, co největšímu publiku,” říká Lukáš Spilka, organizátor WE’RE NEXT, který je pojítkem belgického a čekého módního světa. Lukáš Spilka, mladý návrhář s českými kořeny vystudoval módu v ateliéru Liběny Rochové na pražské UMPRUM a titul magistra získal na Royal Academy of Fine Arts v Antverpách.

Royal Academy of Fine Arts (fashion department) je v rámci oboru módy druhou nejlepší akademií v Evropě. Jejími hlavními vedoucími jsou Walter van Beirendonck a Dirk van Seane, kteří jsou součástí tzv. The Antwerp Six – seskupení modních tvůrců (Walter Van Beirendonck, Ann Demeulemeester, Dries van Noten, Dirk Van Seane, Dirk Bikkembergs, Marina Yee), kdy typickým rysem této módy je vysoká kvalita, tolerance a jedinečnost, při současném zachování podmínky, kterou je nositelnost vytvořených modelů. Studenti promující na antverpské škole jsou díky těmto vedoucím profesorům schopni uplatnit se ve světových módních domech.

Vysoká škola umělecko průmyslová hýčká dva módní ateliéry, které mezi sebou nešetří pestrostí. Ateliér designu oděvu a obuvi je zaměřen na kreativní pojetí oděvní formy. Tato hlavní cesta, koncentrace na vyvíjení kreativního myšlení by měla mít v podobě konečného výsledku podobu jedinečné kreace, která předchozí druh oděvu, obuvi, doplňku překročí k formě volného umění. Ateliér je pod vedením profesorky Liběny Rochové.

Ateliér Módní tvorby vychovává elitu české módní scény. Ateliér je specifický individuálním přístupem ke studentům a zaměřením na módu v celé její šíři – od tvorby ready-to-wear kolekce přes průmyslový design až po autorskou konceptuální tvorbu. V současné době pod M. A. Pavla Ivančice je kladen důraz především na podporu rozvoje studentů jako komplexních profesionálních osobností se silnou individuální návrhářskou identitou.

Ústřední myšlenkou kampaně WRN19 – “čti z prava” je zrcadlení a surealita v obraze “každý obraz nese odkaz”. „Nahá torza živé sochy jako fundamentální předloha každého návrháře zrcadlí skryté a intimin souvislosti v prostoru, kdy se setkává relita se surelitou v jednom obraze” říká Róbert Szabó, designer vizuálů WRN 2019.

Modní show WE’RE NEXT je o představení budoucích špiček módního průmyslu.

Přehlídka se koná během jednoho živého večera ve dvou blocích za finanční podpory Magistrátu hl.m. Prahy a Belgické ambasády.

V letošním roce se můžeme opět těšit na hojný výčet více než 20 jmen z domova i ze zahraničí. Mladí tvůrci díky přehlídce WE’RE NEXT staví své kolekce do společného dialogu v různých úhlech pohledu. Každý z návrhářů přináší osobitou prezentaci, která může být u některých velice minimalistická s chladnými podkresy tekoucí vody načež u druhých se může přerodit ve velkolepou dynamickou show.

Jako každým rokem je event WE’RE NEXT doprovozen autorským vizuálem, který  kreativně kočíruje Róbert Szabó v dialogu s realizačním teamem WRN. Jeho letošní vizi vdechla podobu fotografka INDIA RAY a casting z modelinových agentur NEW ALENS AGENCY a PURE MODEL MANAGEMENT.

Módní večer WE’RE NEXT je volně přístupný veřejnosti, záměrem je otevřít přehlídky všem, kteří mají zájem zažít toto jedinečné propojení. Návštěvníci si mohou zakoupit vstupenky jak na sezení tak ke stání. Je možnost zakoupit vstupenku na každý z bloků separátně nebo jako balíček.