Diesel – go with the flaw

DIESEL_FW17_COMPULSIVE SHOPPING_A3

Zatímco internet hlásá #dokonalost, Diesel oslavuje nedokonalost svou novou kampaní GO WITH THE FLAW (Buďte hrdí na svou nedokonalost), kterou připravil François Rousselet.

Diesel vždy bořil konformitu. Dnes je konformní hon za dokonalostí; jen se podívejte na své sociální sítě: dokonalé prázdniny, dokonalé snímky, dokonalý život, zapadnou do daného status quo. Jít s davem…

DIESEL_FW17_MEGALOMANIA_A3

Je čas BÝT HRDÝ NA SVOU NEDOKONALOST.
Správně, NEDOKONALOST, nikoliv #dokonalost. Protože na #dokonalé se rychle zapomíná. Ukažte se s tím, co máte, i když to není zrovna ideální. Co nemůžete změnit, udělejte svou předností. Najděte trochu odvahy nést svou nedokonalost s hrdostí, usedněte do předních řad a užívejte si tu jízdu.
Je čas vyrazit do ulic s vadami a chybami, vyrazit, aniž byste si byli jisti, že máme, co se žádá. Staňte se ledabylými, megalomanskými, skupujte, co vám padne do oka, buďte líní, zapomětliví, všeteční.
Bylo mi patnáct, když jsem si ušil v ruce své první džíny. Samozřejmě nebyly dokonalé. Ale tím byly právě zvláštní – a jedinečné, jako všechno, co jsme dosud v historii udělali“, říká zakladatel značky Renzo Rosso. „Vždycky mne víc zajímala nedokonalost, protože ta jedině dokáže člověka vyčlenit z davu.”
Středobodem kampaně BUĎTE HRDÍ NA SVOU NEDOKONALOST je film Françoise Rousseleta, francouzského režiséra, který vytvořil video nahrávky pro Snoop Dogga, Madonnu či Rolling Stones. Během tohoto mini-filmu Edith Piaf provokativně zpívá svou píseň „Ničeho nelituji“ (‘Non, je ne regrette rien’) a hrdinové filmu přijímají nepohodlnosti svého každodenního života – a se smíchem se nad ně povznášejí.
Chodíte všude pozdě? Udělejte ze svého příchodu velké divadlo. Tajíte chrápání? Vaše milenka bude mít zvukovou kulisu. Neumíte tančit? Budete senzací YouTube. Jste líní? Neplýtváte energií. Udělejte ze své chyby něco zvláštního – protože úspěch spočívá ve zvláštnosti, v odlišení se. Dokonalost je přeceňována.
Být jedinečný je mnohem více než být dokonalý,” vysvětluje umělecký ředitel Diesel Nicola Formichetti, který vyhledává pro své castingy neuvěřitelně vypadající lidi se zajímavými rysy, kteří vyzařují sebelásku. „Změňte svůj pohled na věci, a pak se i špatné stane dobrým a vy překonáte své překážky a strachy. A budete žít nejlepší možný život.”
Kampaň podzim/ zima 2017 byla oficiálně zahájena první akcí ve středu 6. září v Pekingu. Pro tuto akci se Diesel spojil s Chrisem Lee, čínským idolem hudebního průmyslu, aby zveřejnil svou limitovanou edici, která hlásá upřímný pohled na vlastní já a stává se oslavou nedokonalosti (v prodeji od 23. září)
Fotografie pro kampaň na billboardy a do tisku vyfotografoval Tom Sloan, a celá koncepce byla vytvořena ve spolupráci s tvůrčí agenturou Publicis.

DIESEL_FW17_RECKLESS_A3


Chief Marketing Officer: Dario Gargiulo

Creative Director: Nicola Formichetti

Global Head of Advertising, Media & Product Marketing: Giada Gheno

Head of ADV and E-comm Production: Deborah Salbego

Agency: Publicis Italia

Global Chief Creative Director Publicis WW e Ceo Publicis Italia: Bruno Bertelli

Executive Creative Director: Cristiana Boccassini

Global Digital Creative Directors: Milos Obradovic, Mihnea Gheorghiu

Creative Supervisor: Costanza Rossi

Art Directors: Simone Di Laus, Cecilia Moro

Copywriters: Beatrice Mari, Fabio Caputi

Head of Planning: Bela Zieman

Senior Creative Planner: Noa Dekel

Account Team: Giada Salerno, Maria Elena Gaglianese

Agency Producers: Cecilia Barberis, Matilde Bonanni

Art Buyer: Barbara Centazzo