Dr. Martens oslavuje hudební subkultury

AW18_Music_Joy_03

Legendární britská značka obuvi Dr. Martens přichází v nejnovější kampani na podzim/zimu 2018 se třemi kolekcemi, které potvrzují její oblíbenost mezi mladými, rebelujícími i fanoušky a hvězdami hudebních subkultur. Kolekce Made In England pracuje s tou nejkvalitnější kůží a vlnou. Řada Rock’n’Roll je nepřehlédnutelná díky motivům lebek, plamenů a britské vlajky doprovázených květinami a cvočky. Třetí série pak skládá poctu legendám britské hudební scény Joy Division.

24196606.R

Legendární značka bot Dr. Martens je nejen mezi svými nositeli známá pod pojmem „Martensky“. Kvalitní obuv vyráběná ve Velké Británii se za pět dekád stala nedílnou součástí módních encyklopedií i hudebních subkultur. Bez diskuze nejznámějším modelem se staly kotníkové šněrovací boty The 1460 BOOT, které získaly své pojmenování podle data vytvoření, tedy 1.4.1960. V kolekci na podzim a zimu 2018 však najdeme nejen ty. Obuv určená původně dělníkům se vyznačuje nezaměnitelnou, robustní siluetou a také důrazem na kvalitní, tradiční zpracování. I proto si ji za dobu jejich existence tolik oblíbili mladí lidé, kteří se nebojí jít proti stanoveným normám. Ačkoliv lze bez nadsázky říci, že „Martensky“ vydrží prakticky cokoliv a jejich majitelé je mohou nosit roky, nová kolekce si přímo říká o pořízení dalšího páru do sbírky.

Řada Made In England vychází z tradičního řemeslného zpracování obuvi a její výroba probíhá přímo v továrně Dr. Martens Cobbs Lane v Northamptonshire neboli tam, kde to všechno začalo. Kolekce pro podzim a zimu 2018 využívá materiály od tradičních výrobců, jako třeba zpracovatele kůže Pittards nebo tkalcovny Moon. Odstíny burgundy, chocolate, military olive a také vzor rybí kosti v šedé a hnědé spojují zdánlivě neslučitelný styl britských gentlemanů a punkový vzdor.

24207001.R

Nejnovější kolekce Rock & Roll stvrzuje svou oblíbenost napříč hudebními žánry. Motivy lebek, plamenů a britské vlajky doplňuje subtilní květinový vzor a stříbrné cvočky. V řadě najdeme nejen model 1460 BOOT a Mary Jane, ale také polobotky, to vše v bílé a černé kůži.

24206001.R

Poslední a neméně výraznou novinkou je model skládající poctu hudební skupině Joy Division představující zásadní část britské hudební historie. Přebal alba je zde využit jako výchozí motiv: model Unknown Pleasures zdobí 80 čar zvlněných do hudební krajiny vyražených do černé kůže.

24302001.R