Dr. Martens uvedl v Česku svou podzimní kolekci

688x712

Kultovní značka obuvi Dr. Martens, u nás boty dobře známé jako „Martensky“, přináší do Čech a na Slovensko novou podzimní kolekci. Výrazná obuv vybudovaná a osvojena generacemi vzpurných jedinců, kteří se nebojí vystoupit z davu a odmítají dodržovat stanovené normy.

THE 1460 WORN DIFFERENT

Symbol rebelství a sebevyjádření po více než 60 let. DR. MARTENS 1460 BOOT je jednou z nejčastěji rozpoznatelných siluet obuvi v dnešní době. Pojmenovaná je podle data jejich vytvoření 1. 4. 1960. V průběhu dekád se stala ikonickou – tato bota ztělesňuje kus historie. Tento a mnoho dalších stylů najdete v nové podzimní kolekci.                   

O Dr. Martens

Již od roku 1960 jsou boty Dr. Martens typické svým žlutým prošíváním, drážkovanou podrážkou a okovanou špičkou. Původně byly nošeny dělníky. V porovnání s konkurencí v té době byly velmi pohodlné, odolné a lehké. Během historie byla tato značka přijata i potlačena nejrůznějšími individualitami, muzikanty a mládežnickými subkulturami, tedy lidmi, kteří vystupovali z davu a jejich cesta sebevyjádření byla doprovázena právě párem DM. Pro někoho z nich jejich věhlasná trvanlivost a pohodlí dělají ideální obuv pro svět koncertů a pouliční mody, pro jiné jsou pak vlajkou postoje a síly jedince.