(dresscode) 5 chyb při oblékání do kanceláře

main

Pokud pracujete v kanceláři za stolem, krom bolavých zad jste i v jiném nebezpečí. Udělat chybu v současném Office wear je totiž jednodušší, než si myslíte. Naši předkové to měli jednodušší, protože jim stačil padnoucí oblek a košile se střízlivou kravatou. Sice to byla striktnější situace, ale nikdo nechyboval.

S tím, jak v současné době předefinováváme význam slova dresscode se raději držte pár snadných kroků, abyste nevypadal úplně mimo mísu.

Chyba první – oblek a taška do posilovny. Ano, je pochopitelné, že si chcete jít po práci zacvičit. Ale nemusí to vypadat úplně dobře. Pokud tedy mluvíme o klasické sportovní tašce. Jestliže nemáte možnost nechat si tašku v autě, raději investujte do kožené a elegantnější tašky. Budete vypadat jako cestou na letiště a ne jako cestou do mučírny. Popřípadě kožený batoh udělá službu úplně stejně.

Batoh

Chyba druhá – příliš striktní boty. Doby, kdy se k obleku nosily jen lesklé černé oxfordky jsou pryč. Samozřejmě že jsou tenisky pohodlné, ale zase nemůžete jít příliš casual. Jakákoliv bota určená přímo na sport se prostě k obleku nehodí. A je s podivem, že i dnes můžete potkat tolik mužů, kteří vezmou neonové Nike k šedému saku. Formálnější tenisky musí být jednoduché, hladké a v neutrálních barvách.

Tenisky

Chyba třetí – dělíte své obleky příliš. Představte si situaci, že práce po vás nevyžaduje celý oblek a můžete začít chodit uvolněněji, přesto formálně. Začnete míchat různá saka s různými kalhotami. Okej, to by bylo v pořádku. Pokud to ale začnete dělat často, obě části obleku budou v jiné fázi obnošenosti a může nastat moment, kdy už dohromady nepůjdou. Namísto toho si radši nakupte třeba samostatné kalhoty a pár blazerů – bude to elegantní tak jako tak a každý kus má svůj vlastní život.

Obleky

Chyba čtvrtá – příliš casual. I spousta korporací toto šílené léto povolila uvolněnější oblékání pro své zaměstnance, a pokud to nastane u vás, nesmíte si povolit uzdu příliš. Žádné mikiny, žádné kapuce, žádné jiné džíny než temně modré. Místo mikin kašmírové svetry a místo džín hladké chinos.

Casual

Chyba pátá – viditelné tričko pod košilí. Je logické, že se chráníte proti skvrnám od potu a tak podobně, ale nechat tričko v rozhalence koukat je prostě špatně. Špatně je i to, když máte příliš tenkou košili a tričko prosvítá. Bílé tričko s bílou košilí se nevykryje, ale zdvojnásobí. Nejlepší je nosit trička v tělové barvě – zeptejte se jakékoliv ženy, které tohle s podprsenkami řeší už léta.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.