(dresscode) 5 moderních cest k nošení pruhovaného obleku

main

Pruhované obleky mají velice špatné renomé. Nejdřív ho začal ruinovat Al Capone společně s bíločernými oxfordkami a v osmdesátkách se z něj stala uniforma pro každého člověka na Wall Street. Získal punc „chystám se vás okrást, nebo zabít.“ (Za to zase může Patrick Bateman). 

Pruhy schytali ránu, ale existuje bezpočet cest, jak je nosit. Oprostit se od červených kravat, černých lakovek a zlatých hodinek. Nejenže můžete vypadat velice stylově, ale pruhovaný oblek bude působit i moderně a aktuálně.

Neberte ho vážně

Precizně padnoucí oblek s vestičkou, kravatou a naleštěnými botami z vás opravdu udělá bankéře – nebo Poirota, záleží na tělesné konstituci. Proto ho neberte tak vážně, zahoďte vestičku, nechte si rozhalenku, obujte si tenisky a klidně si vyhrňte rukávy. Pro ještě lepší efekt nahraďte košili tričkem z úpletu bez límečku. Budete evokovat postavy z Pana Ripleyho.

2 I

Rozdělujte

Nejlepší cesta, jak nevypadat jako bankéř je oblek nenosit. Proto rozdělujte. Kalhoty od obleku budou skvěle vypadat s kašmírovým svetrem, trikem, nebo dokonce hladkou mikinou (jen musí padnout a radši vynechte kapuci). U saka je to horší, protože s džínami vytvoří efekt, že jste ráno byl v obleku a musel jste si kalhoty převléct. Pravděpodobně děsivý moment na burze.

Dělení dělení II

Vykašlete se na přezdobenost

Bankéře na Wall Street nesymbolizoval jen oblek. Dělali všechno proto, aby ukázali své peníze a často vypadali jak hejno pávů. Neberte si barevné kapesníčky do klopy, neberte si kravaty nebo mokasíny Gucci se zlatou přezkou. Zlaté hodinky, prsteny a náramky sundejte úplně. Na nohy obujte čisté, bílé tenisky. Očešte outfit od všeho, co ukazuje ego.

Minimals Minimals2

Jděte ve velkém

A zde se ukáže, jaké sebevědomí člověk má. Každý si umí navléknout obří zlaté hodinky a tvářit se, že je frajer (ehm, Trump, ehm), ale jen skutečné sebevědomí si obhájí oblek s výrazným barevným pruhem. Začal je dělat mimo jiné i Ackermann nebo Gucci, ale bezpečně je seženete i v Mangu či Zaře. S mokasínami a panamákem bude vhodný do Monaka, s vanskami a snapbackem zase do New Yorku. Sako odsud jsou jediná, která zafungují i s jinými kalhotami (ohrnuté chinos, šortky…).

Fukk Full

Zlatá mládež

Existuje cesta, jak mít kompletní oblek i s kravatou a nevypadat jako karikatura z Amerického Psycha. Mladí britští aristokraté, kteří mají velké majetky po celé generace, nevyzařují chamtivost jako bankéři na Wall Street a oblek sám o sobě i jinak vypadá. Černé boty vyměňte za semišové mokasíny nebo monk strap. Neberte si červenou kravatu, ale třeba pastelově růžovou či modrou. I pletená bude vypadat dobře. Jednoduše nahradit nudu něčím, co ukazuje rozhled v kvalitě.

Zlatá mládež II Zlatámládež

Nemusíte rovnou chodit do Brooks Brothers. Zkuste si na jaro pořídit nějakou dostupnější variantu a třeba se vám zalíbí.

Foto: Pinterest, Text: Václav Mensa