(dresscode) Business casual boty, které zařadit do šatníku

main

Business casual je oproti tomu, že se tak většina z nás obléká, docela složitá záležitost. Business casual totiž neznamená, že si k džínům vezmete bílou košili a formální boty a můžete jít. To je častá chyba. 

Můžeme rovnou pominout to, že některé looky jsou více casual než business, ale to se dá svést na neformální pátek. V čem se chybuje často jsou boty. Boty, stejně jako u jiných outfitů, jsou naprosto zásadní záležitost.

Pokud nechcete stále nosit jen tenisky (a logicky člověk chce mít s módou zábavu) vylepšete si svou sbírku bot. Jejich největší výhodou je to, že se dají pojmout jak formálně, tak právě business casual.

Brogue
Brogue – oproti  klasickým oxfordkám jsou brogue výraznější a extravagantnější. Je to pánská verze jehel od Louboutina. Je to sexy bota. Klidnému a umírněnému outfitu dodá zajímavost a dokonce i náznak osobnosti. Krom toho, že spousta značek je dělá v různých barvách a s kontrastujícími podrážkami. Jediné, s čím je nikdy nekombinujte, je černý denim.
Sneakers
Čisté a minimalistické tenisky – naprosto univerzální věc, která (díky bohu) prozatím nehlásí ústup.
Penny Loafer
Penny Loafer – konkrétně na léto se jedná o asi nejelegantnější věc, kterou si do kanceláře nebo na schůzky obout. Je vám pohodlněji, než v celkově uzavřené botě, ale pořád budete vypadat put together. Hladká a lesklá kůže je dobrá k oblekům nebo sakům a naopak semiš v zajímavých barvách sedí ke lnu.
Oxford boots
Oxford boots – trochu punkovější verze klasických boots bude perfektní na podzimní dny. Tmavé džíny, šedé nebo třeba kárované chinos a padnoucí košile.
Derby
Derby – uhlazené a nenápadné.  Při nošení derby experimentujte spíš s barvami, než se střihem kalhot. Výraznější barvy vyniknou k černým kalhotám a obráceně hnědé a tlumené odstíny sedí k chinos. Avšak za předpokladu, že buď boty nebo kalhoty jsou světlejší. Nikdy v jednom tónu.