(fitness) Pozor! Díky nadávání můžete být silnější

hlavnifotka

Je to tady! Vědci konečně potvrdili, že lamentovat při tvrdé dřině v posilovně vám pomůže. Na druhou stranu – kdy vám to uškodilo, že…

Pokud vám ulítne na lavici se sto kily v rukou z pusy několik písmenek dávajíc dohromady nějaký to sprostý slovo, vůbec nic se neděje. Ba naopak! – sama věda (psychologové z jedné britské univerzity) tvrdí, že takový nadávky můžou zvýšit a nakopnout vaši výdrž a sílu.

Víme všichni, že nějaký to sakrování nám uleví především psychicky, teď je ale oficiálně potvrzeno, že podpoří i stránku fyzickou. Přeci jen zadržovat, co máte zrovna na jazyku jen proto, že třeba sdílíte posilovnu i s dámami… Ale no tak, prozradím vám jedno sladké tajemství – holky by si kolikrát zanadávaly mnohem víc než chlapi. Jako fakt.

Skutečnost, že se v gymu opravdu vyplatí nadávat stvrzuje také experiment, který v Anglii zkusili – jednoduše vpustili do tělocvičny smečku chlápků a jedni holt při různých úkonech nadávat směli, druzí nikoliv. Hádejte, kdo na tom byl asi líp, a komu se naopak beztak chtělo brečet?

Text: Simona Hynková, ig: simona_redlipska