(fotbal a peníze) Když je i 10 miliard málo k dosažení cíle…

Money, money, money, must be funny, in the richmen’s world. Francouzský gigant Paris Saint-Germain utratil v létě v přepočtu více než 10 miliard korun za posílení kádru a jeho prioritou bylo uspět v Lize mistrů. Jenže narazil už v osmifinále.

Dani Alves, Kylian Mbappé a v neposlední řadě Neymar, nejdražší hráč v historii fotbalu. Do hlavního města Francie přišli v létě posily v hodnotě více než 400 milionů eur (přes 10 miliard korun), ale ani tak se Pařížané v letošní sezoně nedočkají výraznějšího úspěchu. Po prohrách s Realem Madrid 1:3 venku a 1:2 na domácím svatostánku se PSG nepodívá ani do čtvrtfinále milionářské soutěže.

Nelibě to nesli i samotní fotbalisté z pod Eiffelovy věže. „V létě jsme utratili 400 milionů eur a všichni mluvili o tom, jak se věci změní. Ale my jsme opět nepřešli přes osmifinále,“ trucoval záložník Julian Draxler. „Je to velmi frustrující. Je těžké překousnout vyřazení v soutěži, která byla v této sezoně naším hlavním cílem. Ukazuje se, že stále musíme pracovat, vyzrát a získávat zkušenosti,“ věděl obránce Marquinhos.

Nespokojeni byli samozřejmě i katarští majitelé klubu, kteří na začátku sezony vytyčili jasný cíl dostat se minimálně do semifinále LM. Protože to trenér Unai Emery nesplnil, horlivě se spekuluje o jeho vyhození na konci ligového ročníku.

Paříž se tak kvůli dvěma porážkám mezi nejlepších osm týmů Evropy nepodívá. Naopak jistotu už mají anglické velkokluby Liverpool a Manchester City, společně s nimi i italský mistr Juventus. Další čtyři duely o postup do čtvrtfinále se odehrají příští týden.

Text: Erik Krajdl