(fotbal) Petržela si svým výrokem zavařil, je za rasistu. Zasr*nec, vyjádřil se hráč Opavy

Má nálepku kontroverzního kouče, tentokrát to ale extrémně přehnal. Trenér zlínského Fastavu Vlastimil Petržela po včerejší prohře 0:1 s Viktorií Plzeň vytkl jediný gól domácích „tomu černochovi,“ čímž způsobil pořádný rozruch. Negativní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Když se Petržely reportér O2 TV Sport zeptal, jestli šlo nějak zabránit trefě Západočechů, z trenéra hned vyletělo. „No jasně, tam byla velká chyba toho černocha!“ A malér byl na světě.

Na Instagramu se okamžitě ozval záložník „Ševců“ Ibrahim Traoré s údivem, zdali je normální takto mluvit v České republice. K tomu přidal hashtagy rovnost a ne rasismu. Nic na jeho počínání nezměnilo ani to, že Petržela je jeho nadřízeným.

Mnohem ostřeji se vyjádřil útočník druholigové Opavy Joel Ngandu Kayamba. „Jak může trenér vlastního hráče nazvat černochem? Navíc gól, který Plzeň dala, byla chyba pravého obránce. Ale tenhle zasr*nej kouč, jenž ani neví, jak bránit, se to snaží hodit na černocha,“ nebral si servítky.

Pětadvacetiletý snajpr nadále vznesl hrdost na svou barvu pleti a volal ke vzájemnému respektu a stopnutí rasismu. „Český fotbal nebude nikdy na nejvyšší úrovni, pokud tady bude tenhle král blbosti. Jak vůbec může trénovat profesionální mužstvo?“ ptal se Kayamba fanoušků.

Vedení samotného klubu považuje Petrželovo vyjádření jako nedorozumění a obvinění z rasismu odmítá. Nutno však uznat, že tohle HET lize neudělalo nejlepší reklamu…

Text: Erik Krajdl