(gastro) Elegantní místa na víkendový brunch

Café Elektric03

Zajít si na bruch je ideální trávení sobotních nebo nedělních víkendů. Můžete se v klidu vyspat, pak se dobelhat na něco extrémně dobrého a navíc je naprosto společensky přijatelné začít se opíjet mimosou už před obědem. 

Na burgery a bowls do Café Elektric

Potřebujete-li se odreagovat od venkovního ruchu a starostí, zajděte do Café Elektric. Kavárna se nachází v samotném srdci Prahy přímo v Kolowratském paláci a nabízí jídla inspirovaná mezinárodní kuchyní. Specialitou jídelního lístku jsou netradiční celodenní snídaně a originální míchané drinky.  To vše je podtrženo příjemnou historickou atmosférou 20. let, inspirovanou filmem Café Elektric.

Za designem do SmetanaQ

V designové kavárně na Smetanově nábřeží si mají nejen dobrou kávu, ale taky dostatek umění, pokud chcete pouze duševní krmi. Pod jednou střechou zde najdete kavárnu, galerii, kde se konají různé přednášky a semináře, a také obchod, který reprezentuje to nejlepší z českého módního a interiérového designu. Přidanou hodnotou je také dech beroucí výhled na pražský hrad.

Na avotoast do CoffeeRoomu.

Vinohrady jsou mekkou kaváren a bister. Jedinečný genius loci této čtvrti láká na víkendové brunche snad všechny mladé Pražany. Vyhlášený je espresso bar CoffeRoom. přímo na Korunní ulici, který je sice maličký, ale jeho autentičnost tím netrpí. CoffeeRoom. nabízí svým zákazníkům výběrovou kávu a snad nejlepší avokádový toast v Praze. Perfektní je také banánový chléb s domácím burákovým máslem, banány, vlašskými ořechy a javorovým sirupem.

Briošky v Bistro Mondieu
Briošky v Bistro Mondieu

Bistro Mondieu

Uvolněná a nezapomenutelná atmosféra, milá obsluha a jídla připravovaná z čerstvých a kvalitních surovin od místních dodavatelů, takové jsou hlavní znaky Mondieu. Moderní mezinárodní menu s francouzským vlivem je zde připravováno podle tradičních receptur a nabízí i možnosti pro vegetariány a vegany. Pochutnat si zde můžete na rozmanitých celodenních snídaních, salátech, burgerech, speciálních denních menu a především neuvěřitelných dezertech. Síť bistro kaváren Mondieu otevřela svoji první pobočku v České republice, v pražském Westfield Chodov.

Úvodní foto: Café Electric.