(gastro) Four Roses slaví 130 let a přináší limitku Small Batch

Four_Roses_SmB_Limited_ed

Letos je to přesně 130 let od chvíle, kdy Paul Jones junior v Kentucky zaregistroval značku Four Roses a položil tak základy světově oceňovaného bourbonu se čtyřmi rudými růžemi ve znaku.

Palírna Four Roses si toto významné výročí připomíná nejenom prostřednictvím série historicky laděných degustací či představením archivu plného zajímavých exponátů, ale zejména limitovanou edicí bourbonu Four Roses Small Batch. Tato speciální edice v celkovém počtu 3.600 ručně očislovaných lahví s logem 130. výročí, představená v září v rámci Bourbon Heritage Month, se pro znalce a sběratele dostává v omezeném množství vůbec poprvé také do České republiky.    

Pro výrobu výjimečného bourbonu Small Batch 130th Anniversary Edition byly vybrány čtyři z celkových deseti receptur Four Roses, které značka pro svoji výrobu využívá. Bourbon je vyroben v sudové síle s obsahem alkoholu 54,3 % a ve vůni nese bohaté tóny vanilky, malin, zralých bobulovitých plodů a lehké karamelovo-vanilkové nóty crème brullé. Na patře bourbon rozvíjí chuť meruňěk, máty, hřejivé skořice a jablek s jemným dubovým nádechem. Závěr je velmi dlouhý a příjemný, s doznívajícími tóny skořice, ovoce a vanilky.

Své 130. výročí si Four Roses v během tohoto roku připomíná celou řadou aktivit. Těmi jsou například historicky laděné degustace, jež probíhají především v Louisville a Lexingtonu. Příznivce bourbonu s rudými růžemi na etiketě vezmou na místa, která jsou se značkou spjata, nabídnou jim ochutnávku různých bourbonů Four Roses a dají jim nahlédnout do historie značky. Skvělým pomocníkem je mobilní archiv historických předmětů a dokumentů. Digitální verze archivu bude u příležitosti oslav 130. výročí k dispozici také on-line na webu Four Roses.

Text: Four Roses.