(gastro) Přijďte na drink od mistrů barmanů – Chivas Masters je opět zde

CHIVAS MASTERS_CZ_4

Čtvrtý ročník prestižní barmanské soutěže Chivas Masters v České republice je v plném proudu. Nejlepší barmani z celkem 24 barů předvedou své umění v profesionální mixologii. Letošní Chivas Masters má několik novinek: významné barmanské klání je spojeno s tématikou „Community“ – kromě trendů profesionální mixologie je soutěž soustředěna na utváření barmanské komunity, která spolupracuje a vzájemně sdílí svoje zkušenosti.

CHIVAS MASTERS_CZ_3

Barmani a barmanky by měli do svého soutěžního drinku promítnout nejen vliv lokální barové scény, ale i lidí mimo ni, kteří je v průběhu kariéry inspirovali a kteří jim pomohli na jejich dosavadní barmanské cestě. Zda se jim to podařilo můžete vyzkoušet v průběhu března během Chivas Masters Month. Každý vypitý soutěžní drink zároveň pomáhá neziskové organizaci Helppes – centru výcviku psů pro postižené.

Jak se zapojit? Je to jednoduché – choďte pít. V březnu bude v domovských podnicích přihlášených barmanů z Prahy, Brna, Hradce Králové, Olomouce, Kolína, Českých Budějovic nebo Velkých Kralovic probíhat prezentace a prodej jejich soutěžních drinků. Část výtěžku z prodaných soutěžních koktejlů věnuje každý podnik neziskové organizaci Helppes a stejnou sumu daruje také značka Chivas Regal, která Chivas Masters v České republice pořádá.

CHIVAS MASTERS_CZ_1

Seznam barů naleznete na internetových stránkách soutěže chivasmasters.cz. Během března navštíví přihlášené bary i odborná porota, která bude soutěžní drinky hodnotit. Kritériem hodnocení je nejen originalita a kvalita soutěžních koktejlů, nýbrž i kvalita prezentace a návaznost na hlavní soutěžní téma „Community“.

Vitezka lokalniho kola Chivas Masters 2017_Sandra Salatova_CashOnlyBar

Společným úspěchem čtvrtého ročníku Chivas Masters v České republice bude vybrat co největší částku z prodeje drinků, která podpoří neziskovou organizaci Helppes. Stejnou částku věnuje značka Chivas Regal. Helppes je jediná profesionální nezisková organizace svého druhu v České republice, která je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb. Helppes pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů.

Takže, vezměte přátele a jděte na drink, protože to vlastně děláte pro dobro světa. Hlavní je si to obhájit.