(gastro) Starbucks představuje kávové kapsle pro domácí použití

Lombardia Home - 57

Od letošního roku jsou v kavárnách Starbucks k dostání oblíbené kávové kapsle kompatibilní s kávovary Nespresso. Milovníci kávy tak mohou v pohodlí domova objevovat čtyři vynikající kávové směsi: Fairtrade Espresso Roast, Colombia Single-Origin Espresso, Kenya Single-Origin Espresso a Guatemala Antigua Single-Origin Espresso. S ohledem na životní prostředí jsou použité kapsle recyklovatelné.

Espresso kapsle Starbucks jsou nabízeny ve třech variantách. První z nich je Fairtrade Espresso Roast – symbol značky s výrazným karamelovým aroma, vyráběný podle stejného receptu už od roku 1975. Guatemala Antigua Espresso je středně pražená směs kakaové a jemně kořenité chuti.

Nejvhodnější volbou pro přípravu ledové kávy je Kenya Single-Origin Espresso – středně pražená směs, ideální pro podávání s ledem, charakteristická širokou škálou vůní, výraznou aciditou a jemnými vinnými a citrusovými tóny.

A v neposlední řadě je tu Colombia Single-Origin Espresso. Díky pěstování ve velké nadmořské výšce tato káva vyniká plným tělem, výraznou chutí a charakteristickými ořechovými tóny.

Nejlepší domácí řešení pro milovníky kávy

Zajít si do kavárny pro kelímek nebo si dát v klidu kávu tam je sice hezké, ale všichni známe momenty, kdy na to prostě není čas. Obzvláště když máte v něčem deadline, dopisujete práce, projekty nebo cokoliv jiného a s nervy běháte po bytě v nevypraných teplácích. Alespoň kávu si dejte lepší.

 

Současně s uvedením kapslí na trh Starbucks spouští nový recyklační program. Každá použitá kapsle donesená zpět do kavárny bude rozdělena na obal a obsah, které budou dále využity jako zdroj energie nebo recyklovatelný materiál. Uvědomělou volbou kávy tak může každý zákazník přispět k ochraně životního prostředí.