Gents, jak teď nosíme tričko s límečkem?

prada

Jsou tací mezi námi (nic proti), které nebaví oblek a košile. Polokošile je ideální variantou, jak zabodovat stylem a nesklouznout k obyčejnému tričku a džínám. Letošní léto hodně značek věří pruhům v různém provedení. Představte si sedmdesátky poučené devadesátkovým britpopem, k tomu vyštíhlené střihy a jste doma.

 

index.php

Blažek, 2990 Kč

 

prada

Prada, prodává Mrporter.com, 880 euro (vážně :) )

 

793969_mrp_in_l

Orlean Brown, prodává Mrporter.com, 150 euro

 

hmprod-2

H&M, 599 Kč

 

index-1.php

Blažek, 2990 Kč

 

hmprod-1

H&M, 349 Kč

 

863218_mrp_in_l

Lacoste, 2000 Kč

 

c2e16e6689997cf7b0d3d75017f10b34

 

Možná jste viděli komedii Ridleyho Scotta Dobrý ročník. Russell Crowe v ní coby Brit vyzývá na tenisovou zteč svého francouzského protihráče slovy: „Fred Perry proti Renému Lacoste!“ Docela podařená hláška, mimochodem. Za prvé akcentuje tradiční nevraživost mezi národy pomocí jmen dvou slavných tenistů. Zároveň mají oba hráči na sobě polokošile Fred Perry a Lacoste. Někdejší tenisové legendy jsou synonymem triček s límečkem. Francouz René Lacoste v polovině 20. let svým výrobkem zrevolucionalizoval svět pánské módy. O dvacet let se k výrobě polokošile přidal Fred Perry. Britskou značku s jeho jménem si oblíbili hlavně modisté 60. let a členové dalších subkultur mládeže. V 70. letech ustanovil triumvirát nejznámějších výrobců polokošil Američan Ralph Lauren. Přispěl širokým barevným rejstříkem a jeho oděv se stal uniformou preppy stylu 80. let.

Pro tričko s límečkem máme v češtině obvykle dva výrazy, a to polokošile nebo polotriko. Ať už si vyberete jeden či druhý, doporučujeme jej nosit poanglicku. To znamená hezky pěkně zapnuté na poslední knoflík až ke krku a vždycky zásadně s límcem dolů. Na italské frajeřinky s límcem nahoru by si běžný Středoevropan měl nechat zajít chuť. Pokud se tedy nechce – právem – dostat do řečí.

Nejlepší polokošile se vyrábějí z bavlněné piké textilie. Perte na 30 stupňů a žehlete naruby.