(good life) 5 vinařských stezek, kterými teď zabodujete

Snímek obrazovky 2019-08-05 v 9.42.35

Morava je nejenom domovem vinařské turistiky, ale i příhodnou destinací pro cykloturistiku. Tak proč tyto dvě aktivity nespojit? Víno samozřejmě až navečer, kdy kolo opřete o zeď a do druhého dne se na něj ani nepodíváte. 

1.

Moravská vinná stezka 

prochází všemi vinařskými podoblastmi a je spojnicí mezi historickým městem Znojmem a metropolí Slovácka Uherským Hradištěm. Jedná se o páteřní stezku, která protíná většinu ostatních stezek. Měří 285 km a je určena pro velmi náročné a aktivní cyklisty, kteří toho chtějí vidět a zvládnout opravdu hodně. 

Snímek obrazovky 2019-08-05 v 9.43.47

 

2.

Znojemská vinařská stezka

je trať dlouhá 189 km. Netvoří uzavřený okruh, ale prochází napříč nejzajímavějšími místy vinařské podoblasti a máte na ní možnost ochutnat skvělá moravská vína. Nabízí jak rovné dlouhé úseky, tak příjemné cesty vinicemi a milovníky náročnějších tras jistě potěší terén Národního parku Podyjí.

3.

Bzenecká vinařská stezka 

je nejméně náročnou, ale přesto – nebo spíš právě proto? – stojí z projetí. Vede většinou po silnici, ale ani tak vás neochudí o krásné prostředí a zajímavé zastávky. Umožňuje široký rozhled do krajiny a je lehce sjízdná za každého počasí. 30 km dlouhá trasa umožňuje projet tuto stezku během jednoho dne a večer si tak můžete užít se sklenkou moravského vína.

Snímek obrazovky 2019-08-05 v 9.44.06

4.

Velkopavlovická vinařská stezka

je bohatě větvená, s délkou 150 km. Atraktivní terén s několika rozhlednami patří mezi cyklisty k těm nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším. Daleké výhledy do krajiny lákají milovníky tiché jízdy na dvou kolech k pohodovým výletům. 

5.

Vinařská stezka Podluží 

vede od jižní hranice Moravy rovinatou částí centrálního Podluží přes kopce na okraji Kyjovské pahorkatiny v okolí Starého Poddvorova k severním vinařským oblastem Slovácka, kde vinice střídají rozlehlé lesní partie.

Více na www.wineofczechrepublic.cz a https://www.stezky.cz