(grooming) 3 typů mužů, kterým sluší dlouhé vlasy

Main

Obhájit si dlouhé vlasy není jen otázkou sebevědomí. Ne každý v nich vypadá dobře a i když milujeme metalové koncerty jako všichni ostatní, než každý chlap by si měl vlasy nechat narůst. Bohužel je to jak se slunečními brýlemi. Pokud nemáte správně tvarovaný obličej, radši zvolte jiný typ. V tomto případě sestřihu.

Jako Jason Momoa – oválný obličej

Jason Momoa

Samozřejmě, Khal Drogo vypadá s dlouhými vlasy dobře kvůli celkovému stylu a osobnosti, ale když se podíváte na několik jeho fotek, vlasy mu začaly slušet víc, až když si nechal narůst oválný vous. Obličej se mu totiž opticky protáhl. Pokud tedy máte oválný obličej, existuje velká pravděpodobnost, že dopadnete podobně.

Jako Jeff Bridges – vysoká architektura

Jeff Bridges

Když se podáváte na jeho obličej, má i v tomhle věku výraznější lícní kosti, lehce propadlé tváře a větší čelo. Ve spojení s vousem vytvoří dokonalou symetrii, která podporuje jeho sestřih. Ovšem, jestliže nemáte vlasů tolik a třeba se vám nahoře dělá letiště, raději jděte kompletně dohola. Není nic horšího než muž, který se i v šedesáti snaží udržet si pocit ze sedmdesátek.

Jako Timothée Chalamet – kosti ostré tak, že se s každou fackou pořežete

Timothée Chalamet

Ne úplně dlouhé vlasy, jemné vlny a hozené za uši. To bude vypadat dobře, pokud máte výrazné lícní kosti a čelisti jak žralok. Taky je podstatná velikost uší. Radši tenhle sestřih nezkoušejte, pokud jste  byl double Otíka.

Delší vlasy sice vypadají dobře na spoustě chlapů, ale hraje roli i tisíc dalších věcí. To, jaký máte odstín, texturu, hustotu a další faktory. Každé jednotlivé případy raději konzultujte s odborníkem.

Rada na závěr – jestli si necháte vlasy narůst a budete si říkat, že vypadáte dobře, zajděte na pár drinků s tím nejupřímnějším člověkem, kterého znáte. A pak se ho zeptejte, co si myslí. I když to třeba bude bolet, aspoň budete vědět, že máte jít zpátky na krátko.

Foto: Pinterest. Text: Václav Mensa.