(grooming) 5 tipů jak ve zdraví přežít vánoční přejídání

feast_785

Tradiční štědrovečerní večeře, kilogramy cukroví, vydatné snídaně, rodinné obědy a množství alkoholu. To vše patří ke klasickému koloritu Vánoc a nelze se tomu vyhnout. Jak to zařídit, abyste si na začátek roku 2018 nemuseli naordinovat brutální dietu?


Tip 1: Záleží na tom, jak začnete den

Je to tak lákavé! Smažená vajíčka a slanina, párečky se strouhaným křenem a hořčicí a kvanta čerstvého pečiva. Sváteční dny přímo vybízí k tomuto obžerství. Letos ale zkuste jinou variantu. Cereálie, bílý jogurt, med, oříšky a ovoce chutnají také skvěle a nezabetonují vám hned po ránu žaludek. Místo dvojitého latté s extra porcí cukru se proberte malým espressem a černým neslazeným čajem. Tajný tip? Pověstná horká voda s citronem je ideálním začátkem dne.

Delicious and healthy cereal in bowl with milk


Tip 2: Tři jídla denně a dost

Tohle je pravá zkouška vůle. Je dost těžké pobíhat celý den mezi nachystaným cukrovím a sem tam něco neuzobnout. Ale nejhorší co můžete pro svoje zdraví (a vzhled) udělat je jíst jednou denně-celý den. Snažte se sladké konzumovat po snídani nebo po obědě jako zákusek, ale vyhněte se celodennímu ujídání.

seacrest-restaurant


Tip 3: Večer už nic

Co nejvíc omezte večerní konzumaci sladkého. Je to velmi lákavé, my víme. Ale myslete na to, že když si nedáte ten perníček, můžete po večeři vypít o jednoho panáka whisky víc a říkat tomu digestiv. A to je dobrý deal, ne?

HolidayEggnog-GettyImages-173614342-583eca393df78c6f6a38d12c


Tip 4: Hodně pijte

Samozřejmě nemyslíme alkohol ani colu, ale neslazenou vodu. To platí nejen o svátcích. Vaše tělo potřebuje pro své správné fungování pravidelný přísun tekutin. Naprosto v pořádku je kohoutková voda se snítkou máty a plátkem citronu, můžete sáhnout také po minerálních vodách. Slazeným nealkoholickým nápojům se vyhýbejte jako čert kříži, na svůj objem obsahují neuvěřitelné množství cukru.

shutterstock_196182026


Tip 5: Pohybem ku zdraví

Nevykašlete se na sport. A ne, žvýkání a polykání není ten správný druh pohybu. Ani nastupování a vystupování z auta se nepočítá jako dřep. Zajděte si s přáteli na hodinu do fitka (a pak se odměňte saunou a drinkem). Pusťte si nějaký šílený mix elektro koled a zaběhněte si dvě kolečka kolem parku. Budete se cítit podstatně lépe, než když celé svátky prosedíte u Netflixu…

http---mashable.com-wp-content-gallery-santa-boot-camp-67019905_H41190319


Text: Štěpán Molitor

Foto: Instagram, Tumblr, Pinterest