(grooming) Co dělat, když začínáte plešatět

jude-law-hair-balding

Člověk si pohodlně žije celej život. Občas ho nějaká kadeřnice ostříhá tak, že mu ostatní říkají, jak dobře vypadá. Vlasy jsou součást osobnosti. Pak ale jeden den stojíte u zrcadla a zjistíte, že vaše obvyklé vlasy nejsou to, co bývaly.

Začne to postupně. Kouty, kolečko na vrcholu hlavy nebo řídnoucí vlasy celkově. To ale nemusí znamenat katastrofu. Jsou cesty, jak tomu zabránit, ale nikdy není dobře nechat si sestřih na Jardu Jágra se zrcadlem na vrchu hlavy.

Jednou z možností jsou implantáty. Stojí ale obvykle více a také je evidentní, když je někdo udělá špatně. Na druhou stranu, jakmile je někdo udělá správně, rozdíl je následující.

7j3gohfu3f331

Elon Musk evidentně investoval a výsledek je elegantní a ne úplně všeříkající. Implantáty ale nejsou pro každého, vyžadují lepší péči a

Další (a nejlepší) možností je zvolit sestřih. Každopádně sestřih takový, který se nesnaží tvářit, že máte kštici. Jakmile zakrýváte, že ztrácíte vlasy, je to vidět.

Prince William, budoucí král Británie si po letech, kdy nosil vlasy upravené tak, aby nebylo vidět, že má pleš, si hlavu nechal ostříhat. Hrdě, na krátko. Stejně tak Jude Law, kterému se prostě začaly dělat kouty, ale nesnaží se to skrývat.

prince-william-shaves-hair-z

U krátkého sestřihu nic neschováte ale u padání vlasů je nejhorší, když se to snažíte skrýt. Všichni to vidí a paradoxně budete možná vypadat lépe.

Kosmetická pomoc

Kosmetický trh nabízí produkty snad na každý problém, který člověk může po vizuální stránce mít a vypadávání vlasů není výjimkou. I když všemožných kofeinových šamponů podporující růst a hustotu je spousta, nemůžete jim věřit úplně bezbřeze.

Vichy Aminexil Clinical 5
Vichy Aminexil Clinical 5. Několikatýdenní  kůra  proti vypadávání vlasů a na celkové zlepšení kvality. V krabici najdete malé ampulky s tekutinou, kterou po otevření speciálním aplikátorem vmasírujete do pokožky hlavy. Na hustotě vlasů je to po asi 3 týdnech znát, ale nelze očekávat, že vám začnou růst vlasy, jestliže už máte přímo pleš. K dostání v lékárnách.
Šampon Klorane s Chininem je perfektní první a hlavně každodenní prevence. Pokud se bojíte, že vás vypadávání čeká, začněte nějaký podpůrný šampon čas od času používat, ať vlasy posílíte. K dostání v lékárnách.
Šampon Klorane s Chininem je perfektní první a hlavně každodenní prevence. Pokud se bojíte, že vás vypadávání čeká, začněte nějaký podpůrný šampon čas od času používat, ať vlasy posílíte. K dostání v lékárnách.

Existuje také teorie, i když vypadávání vlasů je dané geneticky, že nedostatek vitaminu D způsobuje ztrátu vlasů. Vitamín D si tělo dokáže vytvořit samo, pokud má s dostatek slunečního svitu, ale přes zimu zařaďte do jídelníčku rybí tuk, ryby jako je losos nebo tuňák nebo třeba dostatek vajec. Za prvé budete celkově zdravější, a pokud to zpomalí vypadávání vlasů, je to vin vin.

Žádní kůra ale nikdy nezastaví pleš kompletně. Pokud je vám to předurčeno, nic s tím neuděláte. Bruce Willis ale rozhodně vypadá lépe takhle, než kdyby měl tupé.

Text: Václav Mensa.