(grooming) Jak na pedikúru, která vám neubere na chlapství

main

Pánská manikúra a pedikúra jsou stále trochu tabu v širším záběru. Ač více a více mužů odbourává strach a jde si nechat udělat nohy někam jinam, další skupina se toho bojí jak zubaře. 

Nic to ale nemění na tom, že nohy byste měl mít pořád upravené a pokud nosíte v létě sandály nebo pantofle, neexistuje jediná výmluva, která by omluvila tvrdé paty a ošklivé nehty. Tom Ford tvrdí, že v pantoflích můžete do města jen za předpokladu, že máte ty nejdokonalejší nohy na světě.

Začněte lázní na nohy – před tím, než začnete něco dělat, musí se pořádně namočit – všechno je pak jednodušší. Do lavoru nebo vany dejte teplou vodu, několik lžic soli a můžete přidat třeba heřmánek (stačí udělat silný heřmánkový čaj a do směsi jej nalít). Heřmánek navíc působí i proti zápachu nohou. Jakmile uvidíte, že suchá kůže na patách začíná bělat, můžete přejít k dalšímu kroku.

Škrabka na starou kůži nebo klasická lufa by měla být v každé koupelně. Jemně obrušujte paty, případně i bříška prstů na nohách – jednoduše všude, kde vidíte zbytky kůže, které tam nemusí být. Pracujte rovnoměrně.

Škrabka na paty, Yves Rocher
Škrabka na paty, Yves Rocher

Dalším krokem jsou samotné nehty. Nesmíte je stříhat až úplně do kraje, protože riskujete zarůstání. A to nikdo nechce. Tak milimetr by měl zůstat. Stačí vám na to kleštičky a ostré hrany zapilujte pilníkem. Pokud máte nehty hrubé a varhánkovité, můžete přidat další krok – vyhlazení leštičkou – jako když smirglujete hrubé dřevo. Nicméně hrubé nehty mohou být příznakem plísní, proto raději konzultujte s lékařem. Pokud to nebudete řešit, v padesáti skončíte s kusy pískovce místo nehtů.

 

Po dlouhé vodní lázni by také neměl být problém odstranit z nehtů jakékoliv známky přerůstající kutikuly (kůže kolem nehtů). Ale zaboha ji nestříhejte.

Profesionální kleštičky na nehty, Kelerman. Prodává FAnn Parfumerie.
Profesionální kleštičky na nehty, Kelerman. Prodává FAnn Parfumerie.

Posledním krokem je pořádná hydratace. To je nejlepší dělat večer. použijte opravdu hutný krém – nemusí být určen jen na nohy, jak se mnoho značek snaží prodat. Nic specifického v nich stejně není. A pokud spíte sám, po promasírování každého centimetru chodidel, pat a kotníků si vezměte ponožky. Kdyby vás v noci vzbudil nečekaný infarkt, než si zavoláte záchranku, sundejte si ty ponožky.

Malinna Oregano.
Krém na nohy Oregano, Malinna. Díky organickým antioxidačním a pečujícím olejům je ideální jako přírodní cesta boje proti plísním a bakteriím. Příjemně voní a jak zmíněno, používejte jej přes noc. Prodává FAnn Parfumerie. 
Zjemňující balzám na nohy, Nohy Bosé. Prodává FAnn Parfumerie.
Zjemňující balzám na nohy, Nohy Bosé. Obsahuje antiseptické a antibakteriální bylinky. Nohy jsou viditelně a pocitově jemnější, pečuje o nehty a také bojuje proti zápachu. Prodává FAnn Parfumerie.

To, že budou vaše nohy vypadat upraveně a fresh by mělo být automatické a ukazujete tím dobré způsoby vůči ostatním.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.