(grooming) Jak okamžitě vymazat známky unavenosti

main

Vypadat unaveně je mnohem horší, než když se na vás začne projevovat stárnutí. Pár šedin a sem tam nějaká vráska není na škodu, protože začnete vypadat možná moudřeji a víc sexy, ale vypadat unaveně je jiná liga. S kruhy pod očima není sexy nikdo.

Vymazat únavu když máte na spánek asi tak 4 hodiny denně, žádný čas jíst zdravé jídlo a musíte neustále koukat do obrazovky počítačem není tak jednoduché. Když se vám pak třeba narodí nový potomek, tak už jste úplně v háji. Jakmile ale adoptujete pár kroků, které vám každý den nezaberou tolik času, dá se zombie looku předejít.

Voda a jídlo

Ano, ne každý má čas opravdu důsledně jíst jen to zdravé, ale voda je nejzásadnější. Pokud nezvládáte pít dost vody, všechny následující kroky budou úplně zbytečné. Naučte se každý den alespoň sníst nějakou zeleninu a noste si v aktovce nebo batohu láhev s vodou. Je mnohem lepší usrkávat během dne vodu, než něco přeslazeného.

Když máte v navíc v plánu pracovat hluboko do noci, skutečně zkuste pít hektolitry vody. Ona to ta pleť pozná. A to samé se zeleninovým vývarem.

Kvalitní péče

Dát pleti trochu větší úlevu vyžaduje lepší produkty. Pleťová maska Renaissance Mask od Oskia London je jemný broskvový krém s jemnou vůní, který když vmasírujete do čistého a suchého obličeje, změní se na bílou vrstvu. Výsledek se dá popsat jen velmi složitě. Za prvé to funguje na rozšířené póry víc, než cokoliv, co jsme vyzkoušeli. Co se vrásek týče, na ně to úplně nepůsobí, protože to masky nedělají nikdy, ale kůže získá tak svěží a jasný tón, že bude vypadat jak vyměněná. Další výhodou je, že její složení nepodráždí jakoukoliv pleť.

Renaisannce Mask od Oskia London. Prodává FAnn parfumerie.
Renaisannce Mask od Oskia London. Prodává FAnn parfumerie.

Sérum Arctic Dew Aqua od Lumene je další dobrý krok. Jakmile ho nanesete na omytou pleť na masce, pleť zjemní a vypne. Je to prostřední krok, který je nejlepší používat mezi čištěním a hydratací. Asi jako když si dáváte každý den vitamíny pro své zdraví.

Lumene Arctic Dew Aqua Serum. Prodává FAnn parfumerie.
Lumene Arctic Dew Aqua Serum. Prodává FAnn parfumerie.

Čerstvý sestřih

Mít čerstvě ostříhané a precizně upravené vlasy můžete ovlivnit, i když nebudete spát. Vyžaduje to pravidelné a správně načasované stříhání, aby člověk stále vypadal dobře, ale jediné, co k tomu potřebujete je upomínka v telefonu. Člověk s přerostlými a neupravenými vlasy bude automaticky vypadat starší a unavenější, než by mohl být. Koukněte se na Biebera.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.