(grooming) Jak okamžitě vypadat odpočatě

main

Vypadat unaveně je mnohem horší, než když se na vás začne projevovat stárnutí. Pár šedin a sem tam nějaká vráska není na škodu, protože začnete vypadat možná moudřeji a víc sexy, ale vypadat unaveně je jiná liga. S kruhy pod očima není sexy nikdo.

Vymazat únavu když máte na spánek asi tak 4 hodiny denně, žádný čas jíst zdravé jídlo a musíte neustále koukat do obrazovky počítače není tak jednoduché. Když se vám pak třeba narodí nový potomek, tak už jste úplně v háji. Jakmile ale adoptujete pár kroků, které vám každý den nezaberou tolik času, dá se zombie looku předejít. Hlavně je i pro chlapské ego příjemnější, když se vás nikdo neptá, jestli nejste nemocný.

Voda a jídlo

Ano, ne každý má čas opravdu důsledně jíst jen to zdravé, ale voda je nejzásadnější. Pokud nezvládáte pít dost vody, všechny následující kroky budou úplně zbytečné. Naučte se každý den alespoň sníst nějakou zeleninu a noste si v aktovce nebo batohu láhev s vodou. Je mnohem lepší usrkávat během dne vodu, než něco sladkého.

Když máte v navíc v plánu pracovat hluboko do noci, skutečně zkuste pít hektolitry vody. Ona to ta pleť pozná. A to samé se zeleninovým vývarem nebo kokosovou vodou. Přemíra alkoholu, cigaret a nezdravého jídla je samozřejmě obrovský faktor. A taky víme, že pít každý den láhev ginu není úplně košér. Nicméně pokud budete stravu a pití držet v rovině 80 procent zdravého a dobrého a 20 procent všeho, co si chcete dopřát, mělo by to být na pleti poznat.

Kvalitní péče

Dát pleti trochu větší úlevu vyžaduje lepší produkty. Navíc je to jeden z nejjednodušších bodů v tomto seznamu. Použít kvalitní kosmetiku a promakat péči o obličej je otázka pěti dvou minut večer a dvou ráno. Krom čištění – a snad už asi není muž, co by si nemyl obličej pečlivě vybraným produktem na jeho typ pleti, a běžného krému na hydrataci a ochranu zařaďte dva kroky navíc. Masku a sérum.

Hydratační maska SOS Hydra od Clarins je osvědčená záležitost, která při pravidelném používání - a i nárazově - dodá pleti ztracenou svěžest.
Hydratační maska SOS Hydra od Clarins je osvědčená záležitost, která při pravidelném používání – a i nárazově – dodá pleti ztracenou svěžest. Stačí jen pár minut a nejlepší je používat ji dvakrát týdně. Má jemnou texturu, stačí ji mít na obličeji chvíli, nebo v ní můžete i spát. Ale ne s vrstvou v poloze, kdy se bojíte pohnout. Nanesete ji na obličej v tenké vrstvě, počkáte a ona se částečně vstřebá. Zbytky pak vmasírujte do pleti. Ráno budete vypadat jako Captain America. Prodává FAnn Parfumerie. 
Matujicí sérum Payot pleť neuvěřitelně uklidňuje, vyhlazuje a matuje lesk. Je osvěžující a díky svojí konzistenci dokáže okamžitě dodat vylepšit vzhled. Prodává FAnn Parfumerie.
Matujicí sérum Payot pleť neuvěřitelně uklidňuje, vyhlazuje a matuje lesk. Je osvěžující a díky svojí konzistenci dokáže okamžitě dodat vylepšit vzhled. Po vyčištění stačí pár kapek, které jemně naneste na obličej. U sér je nejlepší jemně „ťupat“ produkt do pleti, ne jak když natíráte plot. Lépe se tak vstřebá. Prodává FAnn Parfumerie.

Čerstvý sestřih

Mít čerstvě ostříhané a precizně upravené vlasy můžete ovlivnit, i když nebudete spát. Vyžaduje to pravidelné a správně načasované stříhání, aby člověk stále vypadal dobře, ale jediné, co k tomu potřebujete je upomínka v telefonu. Člověk s přerostlými a neupravenými vlasy bude automaticky vypadat starší a unavenější, než by mohl být.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.