(grooming) Když má dobrý člověk zlého kadeřníka (aneb jak se o svoje vlasy starat)

main

Móda co se sestřihů vlasů týče se mění a to, co bylo velice cool a hip před deseti lety je k pousmání. Občas se ale stane, že někteří ze známých mužů jsou ještě za hranici toho, co se celkově považuje za cool v dané době a nechají si vytvořit něco extrémního. A bůh ví, co se jim pod těmi vlasy odehrává. 

Některé z těchto sestřihů – nebo spíš nestřihů – byly kvůli rolím, ale to ještě nevysvětluje, proč si je bezpočtukrát nechali i potom, co práci dodělali.

Brad Pitt
Brad Pitt – To, že takhle vypadat v Sedmi letech v Tibetu pořád nevysvětluje, že si tenhle look nechal dlouho poté. Vypadá jako někdo, kdo nezná slovo deodorant. Na straně druhé? Dokonalost. Možná kdyby to dělal pořád, Angelina by se neodstěhovala.
Bradley Cooper
Bradley Cooper. Dobře, tohle byla taky role, ale podívejte se na ten rozdíl.
George Clooney
George Clooney. Tohle nebyla role. Tohle bylo jenom špatně.
Jonah Hill
Jonah Hill. Další důkaz, že když se nestříháte nikdy, nebudete automaticky vypadat jako Jason Momoa.
Justin Timberlake
Justin Timberlake. Legend.
Paul Pogba
Paul Pogba. Experimenty nevycházejí.
Shia LeBouf
Shia LeBouf. No a takhle vypadá Julia Tymošenko, když si večer rozpustí vlasy. Bůh ví, co to mělo znamenat.

Poučení? V jednoduché klasice prostě člověk vypadá lépe a vymýšlet blbosti se nevyplácí. Elegantní sestřih, která je udržovaný a uhlazený je nejlepší záchranou, pokud si nejste jistý, co k vám jde. Protože existuje velká pravděpodobnost, že budete vypadat dobře.

Ač je střih důležitý – a jak již bylo zmíněno, zásadní je pravidelnost a kontinuita. Mít jednoho barbera nebo kadeřníka, který vaše vlasy zná. Ví, jak je stříhat nejlépe, ví, jak rychle rostou a dokáže se o vás postarat, další zásadní věc je správná péče. Ono opravdu nestačí používat nějaký půllitr 50v1, který údajně funguje od šampónu až po oční krém nebo provizorní motorový olej.

-417 Vitamin Mineral Shampoo
-417 Vitamin Mineral Shampoo. Obsahuje Minerály z mrtvého moře, hydratuje a uhlazuje. Pokud tedy máte problém s roztřepenými a neposednými vlasy, tohle je dá do latě. Prodává FAnn PArfumerie. 
Kondicionér Shindekai od japonské značky Sensei je asi tím nejluxusnějším, co si můžete na vlasy dát.
Kondicionér Shindekai od japonské značky Sensei je asi tím nejluxusnějším, co si můžete na vlasy dát. Do hloubky vyživuje, o vlasy pečuje a při pravidelném používání vlasy dlouhodobě proměnit. Prodává parfumerie Douglas. 
ikoo Classic
Kartáč ikoo Classic. Oproti běžným hřebenům nebo kartáčům je taky jemný a přitom účinný, že vlasy dokonale uhladí i když se třeba odmítají chovat. Prodává FAnn Parfumerie.
Marlies Möller Marine Moisture Shampoo
Marlies Möller Marine Moisture Shampoo. Jestliže máte vlasy mastné, nebo se vám rychle mastí, nemá smysl je ještě více vysušovat. Potřebují dodávat pravidelnou dávku hydratace, aby neměly potřebu se mastit. Celá jejich vlasová řada je napěchovaná řasami a výtažky z moře. To, co je La Mer pro pleť, tohle je pro vlasy. Prodává FAnn Parfumerie. 

Foto: Pinterest. Text: Václav Mensa.