(grooming) Korektor – nejlepší mužská tajná zbraň

main

Muži toho nepřiznají dost. Aférky mimo manželství, že se neumí a nechtějí prát a také že používají korektor. A přitom ze všeho, co můžete před okolím tajit, korektor je to nejvíce nevinné.

Nicméně, i přesto, že se jedná o úplně normální a obyčejnou věc (která by mimochodem měla být stejně automatická, jako deodorant), mnoho mužů by radši dala fotku zadku na Instagram, než se nechat vidět, jak nakupují v Sephoře. Ale hádejte co, nikdo to nemusí nikdy zjistit a vy jen budete vypadat dobře, odpočatě a fresh.

Co je korektor? V podtatě pouze pigment buď v tekuté nebo krémové formě. I když se na některých dočtete, že obsahují antioxidanty, péči a bůh ví co všechno, obvykle je to kec. Tudíž to je první podstatná věc – nepoužváte makeup, je to pouze korekce důsledků dlouhých nocí nad počítačem, nezdravého jídla nebo stresu.

Jaký druh korektoru si vybrat? Jak zmíněno, jsou tekuté a tuhé. Pokud vás trápí jen začervenání kolem nosu nebo slabé kruhy pod očima, tekutý bude ideální. Vytvoří neviditelnou vrstvu, která splyne s okolním odstínem pleti a jen vylepší celkový look. Pokud vás trápí akné, zarostlé chloupky z holení nebo hyperpigmentace, zvolte pevný korektor. Obvykle kryje víc a je odolnější proti potu.

Jak korektor nanášet? Nejlepší je přímo prstem. I když máte pevný, „nemalujte“ s ním rovnou na obličej. Pak se v něm jen budou množit bakterie. Na čistý prst naneste trochu korektoru a jemně naneste na místo, které chcete zneškodnit. Neroztírejte, ale spíše „ťupejte“. Tak zajistíte, že se korektor dobře propojí s pletí.

Co se odstínu týče, pokud chcete nějakou část zesvětlit, zvolte produkt o dva tóny světlejší, než vaše pleť. Kruhy pod očima nebo hyperpigmentace (když se vám na nějaké části obličeje spojí pihy v jednu velkou a flekatou). U pupínků a akné se snažte s odstínem dostat tak blízko odstínu pleti, jak je možné.

Pro rozjasnění 

Na kruhy a stíny pod očima nebo zašedlou  pleť po dlouhé noci. Naneste štětečkem na vrcholu a jak zmíněno, rozťupejte do neviditelna. Dejte si pozor, aby nebyl příliš světlý. Pokud použijete příliš světlý korektor pod oči, budete vypadta jako obrácená panda. Prodává FAnn Parfumerie.
Na kruhy a stíny pod očima nebo zašedlou pleť po dlouhé noci. Naneste štětečkem na vrcholu a jak zmíněno, rozťupejte do neviditelna. Dejte si pozor, aby nebyl příliš světlý. Pokud použijete příliš světlý korektor pod oči, budete vypadta jako obrácená panda. Prodává FAnn Parfumerie.

Pro suchou pleť

Suchá pleť je na korektor špatná, protože se mohou udělat mapy a je naprosto evidentní, že něco na obličeji máte. Ale člověk nemůže vždy suchou pleť ovlivnit. Pokud vás třevba trápí růžovka přímo na obličeji nebo i lehká forma lupénky, tento korektor alespoň částečně pomůže. Ano, bude evidentní, že lupénku máte, ale bude vypadat klidnější.
Suchá pleť je na korektor špatná, protože se mohou udělat mapy a je naprosto evidentní, že něco na obličeji máte. Ale člověk nemůže vždy suchou pleť ovlivnit. Pokud vás třevba trápí růžovka přímo na obličeji nebo i lehká forma lupénky, tento korektor alespoň částečně pomůže. Ano, bude evidentní, že lupénku máte, ale bude vypadat klidnější. Pokud máte jen suchou kůži, tento korektor se postará o problémy jako pupínky aniž by viditelné mapy vytvořil. La Mer, prodává Douglas.

Pro veškeré problémy

Tom Ford For Men Concealer.
Tom Ford For Men Concealer. Jakmile přijde na pánské korektory, tohle je svatý grál, který by měl mít každý chlap. Bůh ví, co v něm je ale vytvořil ho ve třech odstínech. Světlý – ideální, pokud máte opravdu světlou pleť a neopalujete se. Medium – v podstatě sedí k drtivé většině každodenního opálení. Funguje na škále medium odstínů pleti a přizpůsobí se tomu vašemu. A poté tmavý, který je ideální pro snědší odstíny pleti a pro černochy. Není potřeba ho ani moc zkoušet. Pan Ford ho skutečně udělal dobře. Tudíž zajděte do parufmerie, vyberte si parfém od Toma Forda a pak jen řekněte nenápadně asistentovi, ať přihodí jeden korektor. K dostání v Douglas.

Pokud si nechcete jít koupit korektor do drogerie nebo parfumérie a objednávat přes internet se bojíte kvůli odstínu, zkuste lékárnu. Lékarny prodávají i korektory, obvykle od značek jako Vichy, La Roche Posay nebo Nuxe. V lékárnách máte diskrétní zónu a hlavní paní lékarnice jsou zvyklé prodávat léky na pohlavně přenosné choroby, takže za korektor vás fakt soudit nebude.